Přezouvání zimních pneumatik

Přezouvání zimních pneumatik

Thursday, October 1, 2015

Vážení klienti,

blíží se zimní sezóna a s ní i povinnost přezouvání pneumatik na Vašem vozidle. Ve snaze ušetřit Vás zbytečného stresu Vám zasíláme informaci, že možnost přezutí zimních pneumatik máte již od začátku října. Abyste se vyhnuli dlouhým čekacím lhůtám, doporučujeme Vám, rezervovat si s předstihem termín přezutí.

Pro tyto potřeby jsou určeny naše stránky www.arval.cz či aplikace Arval Mobile+, na kterých najdete všechny partnerské servisy a pneuservisy přímo na mapě. V případě jakýchkoliv dotazů souvisejících s přezutím vozidla nás můžete kontaktovat na tel. čísle +420 261 109 011.

Dovolujeme si Vám připomenout, že zákon ukládá povinnost použití zimních pneumatik v období od 1.listopadu do 31.března, a to za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo v případě, kdy je možné dle počasí předpokládat, že tato situace nastane v době provozu vozidla na komunikacích.

Nutnost zimních pneumatik doplňuje i dopravní značka „Zimní výbava“, která označuje úseky pozemní komunikace, na kterých je povinnost mít vozidlo kategorie M a N vybaveno zimními pneumatikami za všech klimatických podmínek. Tedy nejen v případě, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo vzhledem k povětrnostním podmínkám lze takové jevy přepokládat.

Motorová vozidla s maximální přípustnou hmotností do 3500 kg mají povinnost použití zimních pneumatik na všech kolech s hloubkou dezénu nejméně 4mm. Motorová vozidla s maximální přípustnou hmotností nad 3500 kg musí mít do zimních pneumatik obuta všechna kola hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly a minimální hloubkou dezénových drážek 6mm.

S přáním hezkého dne,

Váš Arval Team

Tags: 

Press Contact

Lenka Vlčková, Marketing Manager ARVAL CZ
Phone 
261109011