Sazka už dávno není jen Sportka. Chceme, aby se s námi mohl bezpečně bavit úplně každý

Rozhovor 12 Apr 2024

Za dva roky to bude 70 let od založení české loterijní jedničky, společnosti Sazka. Od svého vzniku Sazka Čechy baví, přináší jim radost, štěstí a pomáhá plnit sny. To vše ale maximálně odpovědně. „Pro naše zákazníky chceme být především partnerem, u kterého se mohou bezpečně bavit. Silná, stabilní a bezpečná partnerství hledáme také u našich dodavatelů a u společnosti Arval jsme toto našli,“ říká generální ředitel společnosti Sazka Aleš Veselý.  

Jaký byl pro Sazku poslední rok?  

Úspěšný i náročný. Když rok 2023 převedu na čísla, tak jsme celkově v loteriích, losech a online losech rozdali rekordních 67 milionů výher v hodnotě 11 miliard. Díky Sazce přibylo v Česku 382 nových milionářů. A letos to vypadá ještě lépe. V polovině března jsme už překonali hranici 130 nových milionářů.  Jsme taková malá továrna na milionáře (smích). Rok 2023 byl ale také velmi náročný – vysoká inflace, stoupající ceny, vysoké náklady na logistiku a mohl bych pokračovat. A navzdory tomu se nám podařilo udržet stabilní zájem o sázení. Za to jsem rád. Zadarmo jsme to ale rozhodně neměli, je to o každodenní práci na našem portfoliu. 

Když se řekne Sazka, většina lidí si asi představí Sportku. Sazka ale už nyní provozuje více loterijních her. Je Sportka stále vlajkovou lodí? 

Ano, je, její spontánní znalost je až neuvěřitelná. Sazka už ale zdaleka není jen o ní, zákazníkům nabízíme nejširší možné portfolio, aby si v něm našel zábavu skutečně každý. Chceme zákazníky stále bavit. Společnost se mění a my chceme zůstat i nadále relevantní nejenom pro naše stávající zákazníky, ale chceme oslovovat i ty nové.  

Sazka

Za uplynulých 20 let došlo k výraznému technologickému pokroku. Jak jste se jako společnost s touto změnou popasovali? 

Nejvýraznější technologickou změnou je postupná digitalizace napříč Sazkou. Nejen v době covidu se nám ukázalo, jak důležité je mít dvě silné nohy, na kterých stojíme. Tedy jak kvalitní retailovou síť, tak i veškeré výhody online kanálu. Digitalizace s sebou přináší nutnost pracovat s daty v reálném čase. Jsme data driven company. Data jsou novodobé zlato. A my v Sazce máme obrovské množství dat, která umíme velmi dobře vytěžit, a opíráme se o ně při každém rozhodnutí, které děláme. 

V současné době jsou velkým tématem inovace. Můžete představit nějakou inovaci, kterou v nedávné době představila vaše společnost? Případně jestli nějakou chystáte?  

Můj přístup k inovacím je jednoduchý. O inovacích se nestačí jen bavit, ale musí se především dělat. Chystáme jich celou řadu, a pokud bych měl jednu vypíchnout, je to naše ambice o digitalizaci retailu. V březnu se rodina Sazka aplikací rozrostla o aplikaci Sazka Klub pro pohodlné sázení na pobočkách. S touto aplikací cílíme právě na zákazníky, kteří rádi chodí na naše pobočky a o tento zážitek se nechtějí nechat připravit.

Kdy a kde o Sazce v letošním roce uslyšíme? 

Věřím, že o nás bude letos hodně slyšet. Chceme mnohem více ukazovat, co děláme pro podporu komunit a sportu v Česku a co Sazka vrací společnosti. Rozhodně se letos ještě více opřeme do podpory sportu a nadějných mladých talentů. První vlaštovkou je Iveta Miculyčová, obrovský talent českého BMX, trojnásobná mistryně ČR a dvojnásobná mistryně Evropy. Zatím nemohu prozradit víc, ale podobných spojení nás čeká víc. V červenci nás opět čeká největší silniční etapový závod v Česku Czech Tour. Cyklistika k Sazce prostě patří! Radost mám také ze spojení s Českým paralympijským výborem a z našeho společného projektu Para(re)start. Nebojíme se ale ani témat, jako je duševní zdraví. V rámci našich nesportových aktivit budeme pokračovat v podpoře nadačního fondu Twisten Foundation. A mohl bych pokračovat dál…  

Jaké spatřujete hlavní výhody full service operativního leasingu? 

Full service operativní leasing se nám vyplácí nejenom ekonomicky, ale i z pohledu administrativy a provozních záležitostí spojeným s provozem vozového parku. Od Arvalu služby plně outsourcujeme. K hlavním výhodám rozhodně patří možnost nastavení exkluzivních podmínek, operativní a vstřícné jednání Arvalu v případě nestandardních situací, které v rámci dlouhodobého kontraktu vždy nastanou. Arval za nás řeší prakticky vše, co si s provozem vozidla lze představit. 

Jak byste zhodnotili dosavadní spolupráci s Arvalem? 

Pro nás je důležité, ze služby, které nám Arval poskytuje, jsou kvalitní. A to byl i důvod, proč jsme s ním po retendru prodloužili spolupráci na další období. Máme nastavenou vzájemnou důvěru. Arval je pro nás silný a stabilní partner, na kterého se můžeme spolehnout a jehož slovo platí.

Jaký vy osobně máte vztah k autům? Je to pro vás nutnost nebo koníček? 

Auto pro mě nikdy nebylo jen spotřební zboží a dopravní prostředek. Mám k nim velmi pozitivní vztah a musím se přiznat, že pro hezká auta mám slabost.

Co ve vašem voze nesmí chybět? 

Jsem hodně outdoorový člověk a sportovec. Mám rád zimu a hory, a proto volím auta s náhonem na všechna čtyři kola. Svoje auto si taky už moc nedovedu představit bez nezávislého topení. Když přijdu zmrzlý na kost, tak vždycky ocením, že nemusím škrábat sklo, ale naopak přijdu do vyhřátého auta. Tohle je hodně návykové.  

Máte nějaký vysněný model? 

To asi ne, ale rád bych se projel třeba v Cybertrucku od Tesly, to je pro mě skutečně auto jako z Marsu.   

 

Číst dál Zobrazit méně