header_image_CZ_car

Škoda

Operativní leasing - Škoda

Historie značky

Za datum založení nejoblíbenější české automobilky se považuje 17. prosinec 1895, kdy mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement založili podnik Laurin & Klement na výrobu jízdních kol. O něco později vyrábějí také motocykly a automobil Voiturette A, který se stává prodejním trhákem. Název Škoda se začíná objevovat až po spojení se stejně pojmenovaným strojírenským podnikem roku 1925. V roce 1991 započalo převzetí koncernem Volkswagen a celková modernizace výroby.

Sídlo společnosti a výrobní závod je do dnešních dob v Mladé Boleslavi, další výroba pak v Kvasinách a ve Vrchlabí. Kromě toho vznikají vozy Škoda i na Slovensku, v Indii, Rusku a Číně v továrnách koncernu VW.

Současnost

Velkou prioritou automobilky pro následující roky je elektromobilita. Po elektricky poháněném Citigo a hybridním Superbu chce Škoda do konce roku 2022 představit 10 vozů s různým stupněm elektrifikace.

Společnost Arval nabízí operativní leasing na auta značky Škoda stejně tak jako na všechny značky, na které si jen vzpomenete. Pokud nenajdete na našem webu nabídku aut, která by vás zaujala, stačí nás kontaktovat, ať už přes kontaktní formulář nebo telefonicky a my vám rádi připravíme nabídku přímo na míru.

Zjistěte jaké speciální nabídky máme pro vás připravené přímo zde  

Operativní leasing - Škoda

Historie značky

Za datum založení nejoblíbenější české automobilky se považuje 17. prosinec 1895, kdy mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement založili podnik Laurin & Klement na výr…

Číst dál