header_image_CZ_car

Škoda

Škoda – Vládce s okřídleným šípem

Za datum založení nejoblíbenější české automobilky se považuje 17. prosinec 1895, kdy mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement založili podnik Laurin & Klement na výrobu jízdních kol. O něco později vyrábějí také motocykly a automobil Voiturette A, který se stává prodejním trhákem. Název Škoda se začíná objevovat až po spojení se stejně pojmenovaným strojírenským podnikem roku 1925. V roce 1991 započalo převzetí koncernem Volkswagen a celková modernizace výroby.

Sídlo společnosti a výrobní závod je do dnešních dob v Mladé Boleslavi, další výroba pak v Kvasinách a ve Vrchlabí. Kromě toho vznikají vozy Škoda i na Slovensku, v Indii, Rusku a Číně v továrnách koncernu VW.

Velkou prioritou automobilky pro následující roky je elektromobilita. Po elektricky poháněném Citigo a hybridním Superbu chce Škoda do konce roku 2022 představit 10 vozů s různým stupněm elektrifikace.

Škoda – Vládce s okřídleným šípem

Za datum založení nejoblíbenější české automobilky se považuje 17. prosinec 1895, kdy mechanik Václav Laurin a knihkupec Václav Klement založili podnik Laurin & Klement na výrobu jízdních kol. O něc…

Číst dál