Newsroom

Nejnovější rozhovory a novinky

Ze světa Arvalu
{label}
{value}
Theme
Category
Aktivní filtry
Ev vzrostlo

Prodej elektromobilů v Česku vzrostl o 47 procent, v celé EU o čtvrtinu

V loňském roce prodej elektromobilů v Česku vzrostl meziročně o 47 procent na 3 895 nově registrovaných elektroaut. V celé Evropské unii se loni prodalo o čtvrtinu čistě bateriově poháněných elektromobilů více než v roce 2021, celkem víc než 1,1 milionu vozů.

Út 14/03/23
ojetiny

Drahota snížila zájem o ojetiny. Zánovní z Česka chybí, roste počet starších z dovozu.

Praha, 1. března 2023 – Inflace a všeobecné zdražování ovlivnily zájem o ojetá vozidla. Prodeje se meziročně propadly o 10 procent a dovoz ojetin ze zahraničí byl loni nejnižší od roku 2014. Dokládají to data společnosti Cebia, která ověřuje historii vozidel na českém trhu.

Út 14/03/23
Předaní aut

Arval CZ pomáhá Budějovickému Budvaru k dosažení trvalé udržitelnosti

České Budějovice, 14. února 2023. Budějovický Budvar, národní pivovar, pokračuje ve své cestě k dosažení trvalé udržitelnosti. Po několikaměsíčním testování třinácti elektro vozidel různých značek se pivovar rozhodl zařadit do užívání tři vozidla s plně elektrickým pohonem. Elektromobily Škoda Enyaq byly v pátek oficiálně předány do rukou pivovaru.

St 08/03/23
Výsledky Arvalu

ARVAL zaznamenal 8,3% nárůst vozového parku v roce 2022

Společnost Arval, která se specializuje na operativní leasing a nové řešení udržitelné mobility, si navzdory složitým podmínkám i v roce 2022 udržovala produktivní a příznivou dynamiku předchozích let.


Út 21/02/23
růst

Arval CZ v loňském roce vyrostl o 8,5 procent, rozšířil flotilu na 26 tisíc vozů

Leasingová společnost Arval zaznamenala v loňském roce růst fleetu o 8,5 procent. Zatímco u firemních zákazníku si Arval drží stabilní pozici, výrazný nárůst nových zákazníku zaznamenal v divizi Retail, tedy u fyzických osob, živnostníků a malých firem do desíti zaměstnanců. Zde narostl počet nových zákazníku meziročně o více než 80 procent. Růstový trend dokládá zvyšující se zájem o financování nových vozů operativním leasingem u domácností. Ten představuje u těchto zákazníků podle aktuálních dat České leasingové a finanční asociace celou pětinu veškerého financování leasingovými produkty.

Po 06/02/23
Štefan Majtán

Rozhovor se Štefanem Majtánem pro Hospodářské noviny

Inflační tlaky jsou neúprosné a firmy na ně budou muset reagovat. Proto raději budou investovat do svého byznysu než do vlastnění majetku, jako je auto. Elektromobilita rozbije v Česku zažitá dogmata, tvrdí Štefan Majtán z Arvalu.

Po 30/01/23
CSR

ARVAL CZ pomáhá

V Arval CZ pomáhal v průběhu celého roku, tedy nejen o čase Vánočním. V konání a podpoře dobrých věcí bude pokračovat i v roce novém, a to jak formou stávající spolupráce s organizacemi, tak i podporou nových spolků.

Út 10/01/23
Česká leasingová a finanční asociace

ARVAL CZ se stává členem České leasingové a finanční asociace

Společnost Arval CZ, která se specializuje na full-service operativní leasing, je od 1. ledna 2023 staronovým členem České leasingové a finanční asociace (ČLFA). Celkově ČLFA sdružuje 39 společností, které reprezentují téměř 90 % trhu specializovaného (nebankovního) financování.

Čt 05/01/23