Newsroom

Nejnovější rozhovory a novinky

Ze světa Arvalu
{label}
{value}

Vyhledávání
Theme
Category
Aktivní filtry

CAR SHARING VE FIRMÁCH JE BUDOUCNOST! NOVÁ SLUŽBA UMOŽŇUJE SDÍLET VOZIDLA BEZ KLÍČŮ, NA "OPERÁK" SE POSKYTUJÍ I ELEKTROKOLA

V sobotu odstartoval Evropský týden mobility, který má za cíl propagovat způsoby přepravy snižující dopady na životní prostředí. Udržitelná mobilita přitom může mít řadu podob. Jednou z nich je i provoz vozidel, která v rámci vozového parku sdílí více zaměstnanců. Poskytovatel operativního leasingu společnost Arval přichází s Car Sharingovým řešením, které umožňuje firmám digitalizaci jejich sdílených automobilů.

Út 19/09/23

SOUBOJ ŠKODA KODIAQ VERSUS ELEKTRIČTÍ VYZÝVATELÉ POHLEDEM CELKOVÝCH NÁKLADŮ NA PROVOZ

Jedním z tradičních argumentů proti bateriovým elektromobilům je jejich vyšší pořizovací cena oproti vozidlům se spalovacím motorem. Často lze slyšet, že stojí dvakrát či třikrát tolik, co vůz na benzin či naftu, a že i jejich provoz je při dnešních cenách elektrické energie nákladnější než u aut s konvenčním motorem. V tomto vydání Arval Life se chceme proto blíže podívat, jak tomu skutečně je a to rovnou formou porovnání TCO - celkových nákladů na provoz. Připravili jsme srovnání nejen nákladů na operativní leasing, ale též provozních nákladů na palivo, resp. elektrickou energii. Rozhodující je pak samozřejmě porovnání součtu těchto dvou hodnot.

Čt 14/09/23

ARVAL RETAIL

Dalším týmem, který se Vám v rámci našeho seriálu představí, jsou dámy a pánové z Account týmu v oddělení Retail. Jak se jim v Arvalu pracuje a co dělají ve volném čase?


Čt 14/09/23

20 LET V ARVALU

Když v roce 2003 vstoupil Arval na český trh, byli u toho i Štefan Majtán, Gregor Bilik a Jiří Solucev. Dnes jsou sice už na jiných pozicích, ale dres Arvalu oblékají i nadále. Využili jsme unikátní příležitosti a zeptali jsme se jich, jakých bylo 20 let Arvalu a v Arvalu.

St 13/09/23
VYZVEDAVANI DETI ZE SKOLY

VYZVEDÁVÁNÍ ZE ŠKOLY JE TADY: BEZPEČNOST DĚTÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ

Období mama taxi je opět tady! Což znamená jediné – každodenní vyzvedávání dětí ze školy, kroužků a tréninků. Pokud se vydáte s ratolestmi na cesty autem, ať už kratší nebo delší, je důležité brát v úvahu hned několik faktorů, které zajistí jejich bezpečí a pohodlí!

Po 28/08/23

ČEŠI CHTĚJÍ ALTERNATIVY MOBILITY

Carsharing, veřejná doprava nebo třeba elektrokola. Firmy zavádějí tyto a další způsoby dopravy jako alternativu k běžnému vlastnění automobilů. Náhradní řešení podle průzkumu leasingové společnosti Arval využívá 68 % zúčastněných českých firem, dalších 20 % je zavádí nebo to má v plánu. Motivace jsou různé, z průzkumu ale vyplynulo, že hlavní roli hraje image firmy a zvýšení její atraktivity pro zaměstnance.

Po 28/08/23
dobijeci stanice

DOBÍJECÍCH STANIC V ČESKU SKOKOVĚ PŘIBYLO

Od roku 2026 musí být na každých šedesáti kilometrech páteřní evropské sítě dobíjecí stanice s minimálním výkonem 400 kW. O dva roky později má být pro nákladní automobily a autobusy dobíjení k dispozici každých 120 kilometrů. Česká infrastruktura je už ale teď nadprůměrná, elektromobilitě tak u nás stojí v cestě především vyšší pořizovací ceny vozidel.

Po 28/08/23
zajem o operak

ČEŠI VĚŘÍ HLAVNĚ TUZEMSKÝM OJETINÁM

Český automobilový průmysl, zdá se, začíná překonávat krizi – zvyšují se počty nových prodaných aut, ještě více se ale zvyšují ceny. Důvodem je, že se prodávají, a hlavně vyrábějí především vozidla vyšších cenových kategorií. Celý český automobilový průmysl tak díky meziročnímu nárůstu utržil přes 1 013 miliard Kč. Přes mírný nárůst ale chybí tuzemské ojetiny, které navíc v průměru nadále zdražují. Průměrně narostla cena ojetých vozů meziročně na bezmála 300 000 Kč.

Pá 11/08/23