Newsroom

Nejnovější rozhovory a novinky

Ze světa Arvalu
{label}
{value}

Vyhledávání
Theme
Category
Aktivní filtry

​​​​​​​Pražská řemeslná pekárna Zrno zrnko při zásobování prodejen sází na elektromobilitu

Oblíbená pekárna Zrno zrnko ke stávajícím šesti pobočkám po celé Praze brzy přidá další – tentokrát na Smíchově. Vítanou zprávu pro zákazníky, pro které tak bude jejich oblíbený chleba, sladké i slané pečivo a další zdejší produkty ještě dostupnější, provází neméně přiznivá zpráva pro životní prostředí. Zrno zrnko totiž prodejny nově zásobuje dvěma plně elektrickými dodávkami značky Ford. Bez emisí, hluku a dalších negativních faktorů provázejících provoz aut se spalovacími motory.

Čt 22/02/24

Arval vytváří oddělení Business Transformation, do jeho čela přichází Petr Štěpán

Přední poskytovatel operativního leasingu nově představuje oddělení Business Transformation, které bude mít za úkol zavádět strategické a organizační změny vedoucí k vyššímu výkonu a efektivitě. Do vedení týmu přichází Petr Štěpán.

Po 19/02/24
Výsledky Arvalu

Společnost ARVAL CZ loni vyrostla o 14 procent, s leasingovkou je spokojených 92 procent zákazníků

Arval CZ jako lídr v poskytování operativního leasingu v loňském roce rozšířil svůj financovaný fleet na celkový počet 30 000 vozidel.

Po 15/01/24

Přijďte pást s námi: Projekt Pražská pastvina běží i v zimě

„Přijďte pást s námi“ hlásá inovativní komunitní projekt Pražská pastvina, který je zaměřený na ochranu pražské přírody pomocí tradičních metod pastvy, kosení a výřezů. Chrání louky, podporuje rozmanitost hmyzu i rostlin, vrací nejvzácnější české motýly a přispívá k rozvoji harmonického vztahu člověka a přírody. Nenechte se zmást, i přesto, že za okny je sníh či déšť, pomocná ruka se hodí i v zimě! Projekt totiž funguje celoročně.

St 03/01/24

Na udržitelnost klademe velký důraz

Společnost Zentiva, jejíž globální sídlo je v Praze, ročně dodá léky v objemu více než 600 milionů balení do více než 30 zemí v Evropě i mimo ni. Firma s více než 500letou historií, jejíž název a značka „Zentiva“ letos stejně jako Arval oslavil 20 let, patří mezi nejstarší zákazníky Arvalu. „Spolupráci vnímám jako partnerství,“ říká Jiří Procházka, Global Car Fleet & Procurement společnosti Zentiva.

Pá 08/12/23

Kam na hory za hranice?

Zapomeňte na mýtus, že s elektromobilem nemůžete jet v zimě na hory. Elektrovozy fungují i v mrazu naprosto spolehlivě a vydat se s nimi můžete i na lyže. A to i do zahraničí. Čeští lyžaři míří většinou do Rakouska, menší část do Itálie nebo na Slovensko. Doporučujeme ale i další oblasti. Co nabídnout má rozhodně Německo a velmi se rozvíjí i skiareály v sousedním Polsku.

Pá 08/12/23

Téměř čtvrtina českých společností z průzkumu Arvalu bude rozšiřovat vozový park, největší výzvou pro ně budou alternativní paliva

Řada českých firem se v příštích letech chystá rozšiřování svých flotil, vzhledem k měnící se situaci na automobilovém trhu, která přináší řadu výzev. Patří mezi ně například zavádění alternativních pohonů nebo přizpůsobování se restriktivním veřejným politikám, jak vyplývá z výzkumu leasingové společnosti Arval.

St 22/11/23

VÝZKUM: Těžký náklad snižuje dojezd elektrických dodávek. O kolik přesně?

Výzkum leasignové společnosti Arval v Británii ukázal, že přeprava těžkých nákladů snižuje reálný dojezd elektrických užitkových vozidel o 23-31 %. Rozsáhlé testování proběhlo v certifikovaném centru Millbrook Proving Ground UATC v anglickém Bedfordshire. Řešení do budoucna představuje hustší infrastruktura a postupné prodlužování dojezdu u nových modelů.

So 11/11/23