Trvalá udržitelnost

Trvalá udržitelnost

Ve společnosti Arval věříme ve sdílenou a udržitelnou mobilitu a snažíme se, aby se stala běžnou součástí života nejen pro naše zaměstnance a zákazníky, ale i celou společnost.

CSR REPORT 2022

 

Lokální podpora

 • Život v kufříku

  Arval podporuje Nadační fond La Vida Loca již od roku 2018. Projekt pomáhá novorozencům, kteří po odchodu z porodnice nemohou jít do své biologické rodiny. Vzpomínky na první dny a roky života malému človíčkovi v hlavě nezůstanou a lékařská zpráva není moc osobní a z tohoto hlediska vypovídající. Nemají, koho se na začátky svého života doptat. Nadaci pomáháme nejen poskytnutým autem pro rozvoz kufříků, ale také dobročinnou kasičkou na našich golfových turnajích, podporou porodnice v Ostravě a pomocí dobrovolníků z řad našich zaměstnanců.

 • Elpida

  ​​​​​Dlouhodobě také spolupracujeme s nadačním fondem Elpida, který zajišťuje vzdělávání seniorů a podporuje jejich aktivní život. Tato problematika se každým rokem ukazuje jako stále více potřebná, např. v oblasti vzdělání ohledně šíření fake news či obecně technické gramotnosti. Každá rok Elpidu podporujeme finančním darem v kombinaci s nákupem ponožek, které pletou jejich skvělé babičky. V roce 2022 jsme pomohli nadaci nákupem vybavení jedné z učeben, skládání a instalace vybavení se stala příjemnou aktivitou, kdy se část našich dobrovolníků mohla s činností Elpidy seznámit v jejich prostředí.

   

 • Červený kříž

  ​​​​Tuto organizaci asi není třeba představovat. S Českým červeným křížem spolupracujeme také mnoho let, máme zde přímé napojení na jednoho z našich zaměstnanců, který je aktivním členem organizace. Pomáháme příležitostně dle aktuálních potřeb jak finančně, tak materiálně.

   

 • Sue Ryder

  ​​​​​Již mnohem let (s přestávkou během covidu) hrajeme fotbal pro dobrou věc. V tomto případě se jedná o podporu neziskové organizace Sue Ryder, která pomáhá lidem ve stáří a jejich rodinám. Sue Ryder poskytuje mnoho služeb od poradenství přes půjčovnu pomůcek, až po domov pro seniory či osobní asistenci.  

 • Revenium

  Příležitost předávání dárků pro klienty je možné využít opět k podpoře dobré věci. Proto spolupracujeme se spolkem Revenium, který zaměstnává zdravotně znevýhodněné a postižené osoby a také podporuje lokální výrobu. Rádi dáváme dárky našim partnerům i zákazníkům, které dávají smysl.

 • Sázíme stromy

  V rámci CSR myslíme na všechny pilíře a sázení stromů má okamžitý a viditelný efekt a ještě k tomu se může zapojit každý zaměstnanec včetně rodiny.

   

 • Pomáháme lokálním komunitám dle potřeby

  V roce 2022 jsme pomohli v obci Třešť, která se nachází ve střední části kraje Vysočina. V rámci dobrovolnického dopoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina pomáhala městu Třešť s úklidem a  sezonními přípravami na místním veřejném koupališti. Druhá skupina strávila půl dne v zámecké zahradě, kde bylo potřeba zastat různé práce od pletí a sázení záhonů přes shrabávání trávy až po natírání plotu. Podobné akce mají opravdu mnoho výhod. Nejen, že velmi rádi pomáháme potřebným, ale sami pak máme z pomoci výborný pocit. A vzhledem k tomu, že se nás sešlo opravdu hodně, z akce se stal příjemný teambuilding.

 • ŽIVOT V KUFŘÍKU

  Odvoz kufříků dětem

 • sueryder

  Fotbal pro dobrou věc

 • sázení stromu1

  Sázení stromu se zaměstnanci a jejich rodinami

Stanovili jsme si 6 nejdůležitějších priorit, kterých chceme dosáhnout do roku 2025:

 • 700 000 elektrifikovaných vozidel v naší flotile (35 % naší celkové flotily)
 • 100 % zemí Arvalu nabízí svým klientům řešení udržitelné mobility
 • 30 000 dobrovolnických hodin 
 • 40 % žen na výkonných pozicích ve všech zemích
 • 0 g čistých emisí - vyrovnáním všech emisí CO2 z našich vlastních provozů
 • O 35 % nižší emise CO2 ve srovnání s rokem 2020

 

Arval se zařadil mezi 2 % nejlepších společností hodnocených strojem EcoVadis ve své kategorii

V únoru 2022 byla společnost Arval odměněna zlatým oceněním EcoVadis Corporate Social Responsibility (společenská odpovědnost firem), čímž se zařadila mezi 2 % nejlepších společností hodnocených v kategorii „Pronájem a leasing motorových vozidel“. Tento závazek udržitelnosti a odpovědnosti jsme opět potvrdili se skóre 72/100.

Ocenění EcoVadis

Proč Arval?

BANKOVNÍ ZÁZEMÍ

Jsme součástí jedné z největších bank na světě BNP Paribas. 

ACCOUNT TEAMY

Adresné a odpovědné řešení požadavků s osobním přístupem.

CHYTRÉ APLIKACE

Chytré aplikace nejen pro vás, ale i vaše řidiče

KONZULTATIVNÍ PŘÍSTUP

Neprodáváme, hledáme řešení. Snižujeme náklady a optimalizujeme.