Výhody operativního leasingu

Znáte výhody operativního leasingu?

Operativní leasing je moderní a efektivní formou pronájmu vozů, díky kterému může firma výrazně snížit náklady, jelikož automobil není v jejím vlastnictví. Výhod je však mnohem více, pojďme se na ně tedy podívat.

 

Optimalizujte náklady a plánujte!

Každý majitel vozu potvrdí, že někdy mohou nutné investice do automobilu pěkně provětrat peněženku.  Ať už se jedná o nutné opravy, servis, výměnu pneumatik atd., může se jednat o značně vysoké investice, které však s operativním leasingem odpadají. Tento druh leasingu totiž umožňuje úspornější rozložení nákladů na provoz auta, a to v rámci srovnání s odpisy majetku. Velkou výhodou operativního leasingu je tedy plánování, kdy je již předem rozepsán servisní plán a náklady na budoucí potřeby jsou již zahrnuty v měsíčních splátkách. Klient si tedy předplácí předpokládaný servis, pojištění a další služby. Tímto způsobem se tedy efektivně eliminují nečekané výdaje a klient, respektive firma má možnost určité stabilizace vlastní cash flow. Nutné je také zmínit, že na rozdíl od vlastníka vozu odpadá u operativního leasingu problém s prodejem ojetého automobilu.

 

Spravujte svůj vozový park efektivně

Ptáte se jak? Za pomoci online telematických systémů, kterými mohou být různá zařízení a aplikace pro přenos dat a informací o daném vozidlu. V České republice je využívá téměř třetina třetina flotil. Konkrétně se jedná o aplikace a trackovací zařízení, které monitorují spotřebu paliva, chování řidiče a samozřejmě také aktuální polohu vozidla. Díky těmto nástrojům pak lze optimalizovat trasu i jízdní chování řidičů. Chytré aplikace navíc umožňují jednoduchý přístup k důležitým informacím mezi které patří například smlouvy, dokumentace, informace o servisních prohlídkách včetně mapy s přehledem servisních pracovišť, a dokonce i přehled pokuty.

 

Nákup ročního vozu ze skončeného operativního leasingu

Je obecně známo že cena zcela nového automobilu výrazně klesá už během prvního roku od pořízení. To znamená, že pouze rok starý automobil může mít poníženou cenu až o 20 %. Ideální volbou pro pořízení vozu může být právě pronájem nebo přímo nákup automobilu ze skončeného operativního leasingu. Jedná se o roční vozy s jasnou historií, kompletním a pravidelným servisem s všemi servisními záznamy, po jednom majiteli a samozřejmě s garancí najetých kilometrů. Velkou výhodou ročních vozů je také platná tovární záruka.