Ze života ARVALU

Ze života ARVALU

 

S výstupy naší práce se můžete setkávat v rámci našich obchodních vztahů každý den, ale rádi bychom vám také nechali nahlédnout pod pokličku vnitřního života Arvalu. A věřte, že je co vidět a zažít. Proto náš HR manager Jiří Havel napsal následující článek, který vám dění v Arvalu přiblíží mnohem víc.

 

V zdravém těle zdravý duch

V letošním roce oslaví Arval v České republice krásných 15 let, plných mimořádných zážitků, a rádi se také přiznáme, že se nám celých těch 15 let na trhu dařilo. Založení Arvalu na „zelené louce“ pamatuje ještě řada kolegů, nicméně z malého týmu nadšenců se během těch let stala úspěšná firma, dnes čítající více než 100 odborníků. Ve výsledku tedy bohužel stárneme… Co se ale nemění, je chuť přinášet pro naše klienty nové produkty, služby a inovativní řešení. Abychom si i my „starší“ udrželi minimálně mladého ducha, když už papírový věk nezastavíme, v roce 2017 jsme rozjeli řadu aktivit s cílem udržet náš mentální věk pod hranicí třicítky (ve skutečnosti je náš průměrný věk jen o málo vyšší). Zájem o zdravý životní styl, sport a zdravé jídlo je jednou z našich hlavních hodnot, přestože za to umíme vzít i v jiném prostředí než vege barech a jogínských cvičebnách.

 

Do formy s Jakubem

Začali jsme už na začátku roku. Pokud se vám někdy podaří navštívit naše prostory některý čtvrtek dopoledne, můžete se stát svědky zajímavého úkazu. Přímo v open spacu uvidíte skupinky formálně oděných individuí, společně se za zvuků tlumené hudby kroutící a protahující pod odborným dozorem zkušeného instruktora (či instruktorky, aby si na své přišla obě pohlaví). Dvouhodinová dopolední aktivita s krycím názvem „Do formy s Jakubem“ (aktuálně šéf Interního Salesu, který se během svého působení v Arvalu řádně zakulatil, proto jsme se rozhodli ho společně vrátit do původní kondice), kterou realizujeme s našimi partnery s firmy Fitstop, si získala přes počáteční rozpaky popularitu napříč celou firmou a nezřídka narazíte i na management firmy, ohnutý v hlubokém předklonu, jak jen záda a pokročilejší věk dovolí. Čtvrteční Fitstop si získal ocenění i v rámci mezinárodních HR days v Barceloně, kde jsme pro velký úspěch museli zařadit i praktickou ukázku pro kolegy ze všech Arval zemí, a věříme, že někde nezůstala inspirace jen v teoretické rovině. Na dnes již klasické cvičení jsme navázali řadou doprovodných workshopů s konkrétní tematikou, jako jsou rovná záda, cvičení na střed těla a poměrně pravidelné venkovní výběhy pankráckou přírodou. Se sportem hodláme pokračovat i nadále.

 

Firma na talíři

K pohybu patří nutně i zdravá výživa. Přes pravidelné oslavy a party, které k Arvalu patří stejně jako auta, jsme se rozhodli zapracovat i na naší stravě. Projekt Firma na talíři jsme odstartovali ve spolupráci s úžasným týmem kolegyň z firmy Wellnesia začátkem roku 2017 s jasným cílem doplnit už tak rozsáhlou nabídku benefitů a rozvojových aktivit v Arvalu. Vzhledem k demografickému složení našeho týmu a celkově velmi pozitivnímu vztahu ke sportu, výživě a celkové péči o zdravý životní způsob nám tato koncepce jedinečně zapadla do celkové firemní strategie.

 

Chtěli jsme do Arvalu přinést něco unikátního a dlouhodobějšího, což se díky Firmě na talíři jednoznačně podařilo. Úvodních seznamovacích přednášek se zúčastnila celá firma, do projektu se nám intenzivně podařilo zapojit téměř polovinu kolegů a kolegyň (přes počáteční lehce nižší pesimistický odhad počtu zájemců), naprostá většina vydržela až do samotného konce, tj. přes 6 měsíců, a i díky doprovodným akcím a podpoře zúčastněných nadšenců těmi neaktivními se projekt po celou dobu stal červenou nití firmy. Změna obsahu ledniček, vypaření se bílého cukru, snížená spotřeba kávy a cukrovinek to zcela jasně ilustruje, a především v časech okolo workshopů se hlavním tématem kuloárních diskuzí nestával jako obvykle nárůst našeho fleetu nebo nové modely automobilů, ale úbytek váhy a progres jednotlivých zdravostrávníků.

 

Nezanedbatelným efektem je určitě i zajímavé celkové snížení věku (ač jen metabolického) ve firmě. Celý projekt jsme podpořili motivační soutěží „Guru zdravé výživy“, kdy o vítězi zcela férově rozhodlo nejvýraznější snížení metabolického věku oproti vstupním hodnotám. Trojice finalistů oscilovala nad 40 % omládnutím a vítězka, i bez soutěže věčně mladá a okouzlující, která se svým enormním nasazením dostala na úroveň metabolického věku odpovídajícímu pubertě, se mohla radovat z hlavní ceny, pobytu v luxusní wellness/relax destinaci. Navíc měl každý, kdo se soutěže přímo neúčastnil, možnost vybrat si svého favorita a během půl roku ho legálními prostředky podporovat a motivovat a závěrem pak získat další cenu, tj. konečně se společně s vítězem pořádně najíst ve vybrané restauraci na náklady firmy. Vedlejším produktem celé aktivity bylo i několik případů zanechání kouření, těhotenství a svateb. Výjimky, které během oněch 6 měsíců zestárly, sice poukazovaly na „pokaženost“ měřicích nástrojů, ale odpustili jsme jim. I zde pro velký úspěch plánujeme pokračování.

 

Závěrem: celkově v Arvalu vypadáme mladší, cítíme se lépe a věříme, že ve výsledku to poznají a ocení i naši klienti.


 

Chcete se přidat do našeho týmu?

Podívejte se na seznam aktuálně vypsaných pozic a začněte kariéru v ARVAL!

SEZNAM HLEDANÝCH POZIC