Arval nabízí své služby i ve flotilách do 9 vozidel

Arval nabízí své služby i ve flotilách do 9 vozidel

Company News
Pondělí, Květen 6, 2019

Arval je na českém automobilovém trhu znám jako tradiční poskytovatel operativního leasingu vozidel pro korporátní klientelu. Nyní rozšiřuje své působení v segmentu malých a středních firem, ale i osob samostatně výdělečně činných, tzv. SME (flotila 1 – 9 vozidel). O jakou službu se jedná a jak funguje, jsme si povídali s vedoucím oddělení SME Štěpánem Richterem.

 

Proč jste se rozhodli pro tvorbu nabídky zrovna pro oblast SME?

S tímto segmentem zákazníků máme již několikaleté zkušenosti. Na základě rostoucí poptávky jsme se rozhodli koncem roku 2018 vytvořit specializované oddělení dedikované právě pro segment SME. Jeho primárním úkolem je růst obchodních výsledků a přizpůsobení služeb specifickým potřebám těchto zákazníků. Především se jedná o rychlost vyřízení požadavků spojených s objednáním a předáním vozu, méně papírování a více chytrých aplikací. Hlavním záměrem je dopřát vysokou úroveň služeb nejen zákazníkům s desítkami vozidel ve vozovém parku, ale i těm s výrazně nižší flotilou. V naší společnosti řadíme do segmentu SME podnikatelské subjekty ve formě právnických či fyzických osob s velikostí vozového parku v rozmezí 1 až 9 vozidel.

 

Čím je operativní leasing od ARVALu pro podnikatele zajímavý?

V porovnání s jinými společnostmi máme velmi vysoké procento obnovení stávajících vozidel u našich zákazníků. Zjednodušeně řečeno, máme hodně loajálních klientů. Tento ukazatel nám jednoznačně říká, že naše služby patří k těm nejlepším, které se na trhu operativního leasingu vyskytují. Nyní přinášíme tuto devizu i drobným a malým podnikatelům, kteří s oblastí operativního leasingu nemají tolik zkušeností a vyžadují specifický přístup. Mnohdy těžko identifikují své potřeby spojené s provozem vozidla nebo jen obtížně vybírají z nemalé nabídky produktů na trhu. Těmto můžeme nabídnout rychlé a snadné řešení. Po zjištění potřeb konkrétního klienta spojených s užíváním vozidla ušijeme produkt zákazníkovi na míru. V jediné měsíční splátce může mít veškeré služby spojené s provozem vozidla, a to mu výrazně pomůže v plánování svého cash-flow. Součástí splátky je tedy financování vozidla, pojištění, údržba a oprava vozidla, zajištění letních i zimních pneumatik, dálniční známka, daně a poplatky. To vše je okamžitým daňovým nákladem. No, a aby nebylo příliš papírování, veškeré dokumenty a komunikaci zvládneme prostřednictvím chytré aplikace MY ARVAL.

 

Jaké jsou vaše cíle v tomto segmentu?

Jedním z důležitých střednědobých cílů, které jsme si vytyčili, je zvýšení a zlepšení povědomí o operativním leasingu osobních a užitkových vozidel mezi širší veřejností. Na trhu se setkáváme s množstvím nabídek, které zákazníky lákají na „bezkonkurenčně“ nejnižší cenu. Po důkladném prozkoumání však klient zjistí, že součástí nabídky je pouze financování vozu a veškeré ostatní služby si musí platit sám. Ač je nabídka označena operativním leasingem, v reálu se jedná pouze o formu finančního leasingu. V těchto konkrétních případech však skutečné kouzlo a výhodu operativního leasingu zákazník nepozná. Chceme rovněž svou měrou přispět k omlazení vozového parku v České republice. V porovnání s EU řídí průměrný český řidič o 5 let starší vozidlo než průměrný občan Evropské unie. Je nutné si uvědomit, že moderní automobily přináší řadu bezpečnostních prvků, které chrání posádku i okolí kolem vozidla, a přispívají tak ke snižování počtu nehod či jejich následků. Dalším přínosem moderních technologií vozidel je nižší spotřeba paliva, tedy nižší provozní náklady na nákup pohonných hmot, které mohou tvořit 20 % – 40 % celkových nákladů vozového parku. V neposlední řadě nejsou naši klienti překvapeni nečekanými náklady na opravy související se stářím a opotřebením vozidel či nedostatečným komfortem při dlouhých pracovních cestách.

 

V čem tkví hlavní výhoda pro zákazníka?

Díky velkoodběratelským podmínkám a technické znalosti vozidel přinášíme i drobným podnikatelům finanční úsporu. A díky zastoupení více než 400 dodavatelů rovněž i tu časovou. V období růstu úrokových sazeb je nutné pečlivě plánovat investice do svého podnikání a operativní leasing může být řešením. Pro získání financování nejsou ve většině případů nutné žádné platby předem ve formě akontací či záloh, veškeré služby jsou obsaženy v měsíční splátce.

 

Jakým způsobem si podnikatel může auto vybrat?

Cesta k operativnímu leasingu je jednoduchá. Akční nabídku vozidel si zákazník může vybrat na našich stránkách www.arval.cz/sme, kde po výběru vozidla stačí vyplnit a odeslat formulář nebo vytočit uvedené číslo 261 109 007. A pokud si z uvedené nabídky nevyberete, zajistíme vám vozidlo dle vašeho individuálního výběru. Stačí nás telefonicky či e-mailem zkontaktovat. Jsme přesvědčeni, že nejlepší auto je to, které si nekoupíte. Řešte svůj vozový park prostřednictvím operativního leasingu ARVAL.

 

Press Contact

Petr Dospiva, Head of Product and Marketing ARVAL CZ
Telefon 
261109011