Elektromobilita

{label}
{value}

Vyhledávání
Theme
Category
Aktivní filtry

​​​​​​​Pražská řemeslná pekárna Zrno zrnko při zásobování prodejen sází na elektromobilitu

Oblíbená pekárna Zrno zrnko ke stávajícím šesti pobočkám po celé Praze brzy přidá další – tentokrát na Smíchově. Vítanou zprávu pro zákazníky, pro které tak bude jejich oblíbený chleba, sladké i slané pečivo a další zdejší produkty ještě dostupnější, provází neméně přiznivá zpráva pro životní prostředí. Zrno zrnko totiž prodejny nově zásobuje dvěma plně elektrickými dodávkami značky Ford. Bez emisí, hluku a dalších negativních faktorů provázejících provoz aut se spalovacími motory.

Čt 22/02/24

VÝZKUM: Těžký náklad snižuje dojezd elektrických dodávek. O kolik přesně?

Výzkum leasignové společnosti Arval v Británii ukázal, že přeprava těžkých nákladů snižuje reálný dojezd elektrických užitkových vozidel o 23-31 %. Rozsáhlé testování proběhlo v certifikovaném centru Millbrook Proving Ground UATC v anglickém Bedfordshire. Řešení do budoucna představuje hustší infrastruktura a postupné prodlužování dojezdu u nových modelů.

So 11/11/23

Celkem 67 % leasingových společností vnímá zvýšený zájem o elektromobilitu, vyplynulo z průzkumu. Auta na baterky letos už potřetí překonala diesely

Evropský automobilový trh roste už přes rok v kuse a spolu s ním rostou i počty registrovaných hybridů a bateriových elektromobilů, které se v září potřetí během letoška staly pro spotřebitele lákavější volbou než dieselové motory. Z průzkumu společnost EY ve spolupráci s Českou leasingovou a finanční asociací vyplývá, že 67 % zúčastněných poskytovatelů leasingu pozoruje příklon k elektrifikovaným automobilům.

Čt 09/11/23

CAR SHARING VE FIRMÁCH JE BUDOUCNOST! NOVÁ SLUŽBA UMOŽŇUJE SDÍLET VOZIDLA BEZ KLÍČŮ, NA "OPERÁK" SE POSKYTUJÍ I ELEKTROKOLA

V sobotu odstartoval Evropský týden mobility, který má za cíl propagovat způsoby přepravy snižující dopady na životní prostředí. Udržitelná mobilita přitom může mít řadu podob. Jednou z nich je i provoz vozidel, která v rámci vozového parku sdílí více zaměstnanců. Poskytovatel operativního leasingu společnost Arval přichází s Car Sharingovým řešením, které umožňuje firmám digitalizaci jejich sdílených automobilů.

Út 19/09/23

SOUBOJ ŠKODA KODIAQ VERSUS ELEKTRIČTÍ VYZÝVATELÉ POHLEDEM CELKOVÝCH NÁKLADŮ NA PROVOZ

Jedním z tradičních argumentů proti bateriovým elektromobilům je jejich vyšší pořizovací cena oproti vozidlům se spalovacím motorem. Často lze slyšet, že stojí dvakrát či třikrát tolik, co vůz na benzin či naftu, a že i jejich provoz je při dnešních cenách elektrické energie nákladnější než u aut s konvenčním motorem. V tomto vydání Arval Life se chceme proto blíže podívat, jak tomu skutečně je a to rovnou formou porovnání TCO - celkových nákladů na provoz. Připravili jsme srovnání nejen nákladů na operativní leasing, ale též provozních nákladů na palivo, resp. elektrickou energii. Rozhodující je pak samozřejmě porovnání součtu těchto dvou hodnot.

Čt 14/09/23
dobijeci stanice

DOBÍJECÍCH STANIC V ČESKU SKOKOVĚ PŘIBYLO

Od roku 2026 musí být na každých šedesáti kilometrech páteřní evropské sítě dobíjecí stanice s minimálním výkonem 400 kW. O dva roky později má být pro nákladní automobily a autobusy dobíjení k dispozici každých 120 kilometrů. Česká infrastruktura je už ale teď nadprůměrná, elektromobilitě tak u nás stojí v cestě především vyšší pořizovací ceny vozidel.

Po 28/08/23
stromy

PRODEJ ELEKTROMOBILŮ V EU NABRAL MOCNĚ DECH, NAFTOVÉ MOTORY BYLY PŘESUNUTY AŽ NA TŘETÍ PŘÍČKU

Podle dat Evropské asociace výrobců automobilů trh s osobními automobily pokračuje v nepřetržitém růstu. V červnu se počet registrovaných aut meziročně zvýšil o 17,8 %, tedy o milion aut. Trh s automobily v EU za první půlrok tohoto roku dosáhl 5,4 milionu registrovaných vozidel, což představuje nárůst o 17,9 %. Mezi alternativními pohony jsou nejoblíbenější hybridní elektromobily, které tvoří čtvrtinu trhu. Elektromobily s 15,1% podílem na trhu historicky poprvé překonaly podíl naftových motorů. Ze statistiky Sdružení dovozců automobilů vyplynulo, že v Česku se prodej nových aut od ledna do června meziročně zvýšil o 16,8 %.


Pá 11/08/23
BIKE

ELEKTROKOLA DO FIREMNÍCH FLOTIL! CESTOU Z KRIZE MĚSTSKÉ DOPRAVY JSOU ALTERNATIVNÍ FORMOU MOBILITY

V Praze řidiči stráví v koloně až 57 hodin za rok, v Budějovicích 35. Leasingovky proto nabízejí kola na operativní leasing.

Čt 10/08/23