360 st EV mobilita

ARVAL představuje 360° EV mobilitu

Elektromobilita 13 May 2022

Společnost Arval, jako přední leasingová společnost působící v 29 zemích světa, podporuje elektromobilitu a věří v její zásadně větší budoucí rozšíření ve všech regionech, ve kterých působí. Pojmem 360° EV mobilita označuje veškeré aktivity související s elektromobilitou. Rádi bychom vám nyní blíže představili, které jsou to konkrétně. 

V rámci této koncepce Arval nenabízí jen samotné elektrické auto na operativní leasing, ale i všechny další služby, jako je komplexní poradenství s přechodem na elektrifikovaný vozový park, dobíjecí stanice, řešení pro nabíjení na veřejných dobíječkách, pronájem elektrického vozu v rámci střednědobé půjčovny a naopak zapůjčení auta se spalovacím motorem k elektromobilu pro cesty na dovolenou, telematické služby, elektrokola jako alternativu k samotnému autu, speciální web zaměřený na elektromobilitu a další. „Jedná se tedy o komplexní ekosystém všech aktivit a služeb spojených s elektromobilem a elektromobilitou, proto označení 360° EV mobilita. Arval funguje jako partner, který umí dodat řešení ve všech uvedených oblastech,“ vysvětluje konzultant Tomáš Kadeřábek ze společnosti Arval CZ.

ARVAL představuje 360° EV mobilitu

Co je součástí koncepce 360° EV Mobilita:

Bateriový elektromobil včetně služeb full service operativního leasingu a komplexního poradenství

Přechod na elektrifikovaný vozový park s sebou nese spoustu otázek. Arval nabízí kompletní poradenství, které vám tento přechod usnadní. A to včetně výběru vhodných uživatelů či proškolení ohledně specifik elektromobility. Poradenství se týká rovněž výběru samotného vozu. Zaměřujeme se na konkrétní potřeby klienta, jeho řidičů a celkové náklady na provoz (TCO).

Full service operativní leasing elektromobilů přináší všechny výhody operativního leasingu, zejména tedy pořízení nového vozu bez nutnosti vysoké počáteční investice, využití širokého spektra služeb v rámci jedné fixní měsíční splátky a přenesení provozních rizik a rizika prodeje vozu po konci leasingu na leasingovou společnost.   

Dobíjecí infrastruktura

Jedním z častých argumentů odpůrců elektromobility je infrastruktura. S Arvalem však tento problém odpadá. Díky spolupráci s prověřenými partnery Arvalu je infrastruktura pro váš elektrovůz zajištěna. Nabízíme dodání dobíjecích stanic, tzv. AC wallboxů domů, do zaměstnání nebo na jiné místo dle preference klienta, či DC dobíjecích stanic umožňujících rychlé dobití vozu v řádu desítek minut. „Fyzické osoby nyní mohou dosáhnout na dotaci na pořízení AC dobíjecích stanic z programu Nová zelená úsporám“, upozorňuje expert na elektromobilitu Tomáš Kadeřábek.

Arval karta pro veřejné nabíjení

Žádné problémy s platbou za dobití vozu během delších cest. Jedna Arval dobíjecí karta pro veřejné nabíjení je akceptovaná v České republice v sítích veřejných dobíjecích stanic PRE, ČEZ a E.ON, ve vybraných sítích v Rakousku, Německu, Polsku a na Slovensku i v celoevropské síti ultra rychlých dobíjecích stanic IONITY. Platbu za dobíjení u všech poskytovatelů zaplatíte jednoduše na jediné měsíční faktuře vystavené Arvalem začátkem dalšího měsíce.

„Holiday Car“ se spalovacím motorem

Mnoho lidí váhá s pořízením elektromobilu kvůli delším cestám, především v létě na dovolenou či v zimě na hory. I tuto námitku dokáže Arval vyřešit, a to díky tzv. „Holiday Car“. Jak již napovídá sám název, jedná se o auto se spalovacím motorem, které si lze zapůjčit od Arvalu pro cesty do vzdálenějších destinací. Jedná se o volitelnou službu a její výhodou je, že náklady na zapůjčení tohoto vozu mohou být zahrnuty v měsíční splátce leasingu elektrického auta, podobně jako třeba v případě náhradního vozu. Proto klienta nepřekvapí žádné vícenáklady.

Bateriové elektromobily na střednědobý pronájem

Služba Mid-Term Rental nabízí krátkodobý pronájem vozů na 1 až 24 měsíců se všemi službami a výhodami operativního leasingu. Klienti mohou vybírat z řady modelů s bateriovým pohonem. „Aktuálně je v platnosti cenové zvýhodnění, kdy jsou elektrická vozidla půjčována za cenu vozu se spalovacím motorem. A navíc si klient může v průběhu zápůjčky modely vozů vyměnit, aby jich vyzkoušel více“, připomíná hlavní výhody Tomáš Kadeřábek ze společnosti Arval CZ.

Telematika pro elektromobily

Provoz elektromobilů usnadňuje služba Arval On Board speciálně upravená pro elektrická vozidla a plug-in hybridy. Hlavní výhoda spočívá v přehledu o aktuálním stavu vozu a baterie, znalosti jeho přesné polohy, spotřeby, množství dobité elektřiny a nákladů na jeho provoz. Samozřejmostí je kniha jízd připravená na základě těchto přesných údajů. 

Web EVNEWS.CZ

Společnost Arval spustila v loňském roce specializovaný web evnews.cz, na kterém jsou k nalezení všechny důležité informace týkající se elektromobility a souvisejících témat. Vyvrací zde například největší mýty, propaguje přístup Arvalu a nechybí ani aktuální nabídka elektrických vozidel.

Arval Bike Lease

Díky této službě je možné si od Arvalu pořídit elektrokola na operativní leasing, a to včetně doplňkových služeb a příslušenství jako jsou stojany a nabíjecí stanice. Vybírat lze z mnoha městských, trekingových i horských kol od největších světových výrobců. Jak uvádí Tomáš Kadeřábek: „tento jednoduchý, rychlý a ekologický způsob mobility lze využít nejen ve funkci pracovního nástroje, ale též jako cílený benefit pro zaměstnance či ve formě sdílení fleetu více kol v rámci firmy“.

Zaujala Vás některá z výše uvedených služeb či produktů? Neváhejte se obrátit pro konkrétní nabídku na svého Account Managera. Společnosti, které ještě nejsou klienty Arvalu, mohou využít kontaktní formulář na webu:

https://www.arval.cz/leasing-pro-podnikatele-a-zivnostniky/kontaktujte-nas

 

Číst dál Zobrazit méně