Arval FLEX....

Arval FLEX neboli Operák na zkoušku

Operativní leasing 4 Jul 2024

Operativní leasing v Česku narostl o 48 %. Arval ho teď spouští na zkoušku pro domácnosti a živnostníky

Praha, 27. června 2024 - Obliba operativního leasingu vozidel v Česku roste. Členové České leasingové a finanční asociace loni tímto produktem financovali nová osobní auta v hodnotě 21,5 miliardy korun. Oproti roku 2022 se jedná o nárůst 48 %. Kromě firem stále častěji využívají operativní leasing také domácnosti nebo živnostníci. Na ně se nyní zaměřuje leasingová společnost Arval, která jim nabízí takzvaný ARVAL FLEX neboli Operák na zkoušku. Auta bude možné vrátit už po dvou měsících.

Operativní leasing byl donedávna službou hlavně pro firemní zákazníky, nyní ale získává vyšší popularitu i mezi domácnostmi a živnostníky. „Loni narostl počet nových smluv u těchto zákazníků o 48 procent. Právě těmto zákazníkům chceme představit výhody full-service operativního leasingu v rámci akce ARVAL FLEX neboli Operák na zkoušku. Ten v sobě zahrnuje pravidelné servisní prohlídky, pojištění, asistenční služby, výměnu a uskladnění pneumatik nebo pořízení dálniční známky. Smlouvu bude možné ukončit již po dvou měsících a po dobu trvání akce klient nebude muset platit vstupní poplatek ve výši dvou měsíčních splátek. Akci zatím spouštíme na nová vozidla, do budoucna si ale bude možné takto pořídit z naší nabídky i zánovní auta,“ říká Aleš Polák, generální ředitel leasingové společnosti Arval.

V zimě SUV, v létě sedan nebo tesla. Nová služba umožňuje řidičům flexibilitu

Nová služba je určena pro řidiče, kteří potřebují při výběru auta více volnosti. Jde o variantu na půl cesty mezi operativním leasingem a klasickou půjčovnou aut. Díky tomu si budou moci zvolit například větší SUV na zimní období do hor, a multifunkční sedan na letní cestování. „Zákazníci si budou moci jednou za rok vybrat jiný vůz, a to už po 3 měsících užívání toho předchozího. Podle typu smlouvy si pak mohou zvolit z několika variant měsíčních nebo ročních nájezdů vozidla,“ vysvětluje Polák.

V Česku klesá potřeba vlastnit auta, mohou za to „noví dospělí“

Rostoucí obliba operativního leasingu souvisí také s ekonomickou silou mileniálů a GEN Z. Tito „noví dospělí“ nad vlastnictvím auta či nemovitostí upřednostňují mnohem více kulturní zážitky a cestování. Nákup nového vozu a jeho drahý provoz pro ně nedává smysl. Pokles podílu vozidel, která Češi vlastní, ukazují i data Europ Assistance. Podle nich v Česku vlastní vozidla tři čtvrtiny domácností, což je o 10 procent méně, než je průměr EU. „Pro řidiče ve věku mezi 20 a 30 lety nedává pořízení auta za hotové nebo s pomocí úvěru smysl. Řada z nich najezdí ročně méně než 10 000 kilometrů, proto je jejich ochota auto přímo vlastnit nižší než u předchozích generací. Právě tito lidé mnohem častěji využívají operativní leasing,“ uzavírá Polák z Arvalu.

 

 

Číst dál Zobrazit méně