Štefan Majtán

Zakladatel českého Arvalu míří do nejvyššího vedení

HR 2 Jun 2022

Praha, 30. května – Do vedení francouzské nadnárodní společnosti Arval nastupuje od 1. června na pozici Director Arval International český manažer Štefan Majtán. Stane se tak členem výkonného výboru Arvalu, který je součástí vedení společnosti se sídlem v Paříži a řídí aktivity této skupiny napříč všemi kontinenty. Pro Arval, který je globálním lídrem v oblasti operativního leasingu a patří pod francouzskou skupinu BNP Paribas, pracuje od roku 2003.

Štefan Majtán

V jeho nové pozici bude Štefan Majtán zodpovědný za 21 zemí rozdělených do 4 regionů napříč třemi kontinenty. Jeho hlavním úkolem bude implementovat strategický plán Arval Beyond, který si skupina před rokem vytyčila a který má společnost Arval transformovat na hlavního hráče v oblasti mobility, podporujícího rozvoj nových produktů a inovací, a také řídit flotilu Arvalu směrem k elektromobilitě. V rámci tohoto plánu má Arval do konce roku 2025 spravovat celkem 2 milionů financovaných vozidel, ze kterých by 700 000 mělo být elektrifikovaných. Důraz klade i na zvyšující se kvalitu služeb a technologických řešení.

Z Česka přes regiony až do Itálie

V segmentu automotive se Štefan Majtán pohybuje již od roku 1992, kdy začal pracovat pro společnost AVIS rent a car a pak v roce 1997 pokračoval ve společnosti OPEL C&S, než se v roce 2003 stal zaměstnancem společnosti Arval. Poté, co nastoupil do Arvalu, vybudoval českou pobočku a v roce 2004 se pustil i do otevření zastoupení na Slovensku. Obě tyto pobočky poté vedl a úspěšně rozvíjel až do roku 2011, kdy se dostal do vedení regionální sítě Arvalu ve střední Evropě. Zde působil až do roku 2019. Za toto období se jeho region rozšířil na 7 zemí a v rámci této mise taky stál za projektem Competence centra skupiny Arval v Bratislavě, které má dnes přes 200 zaměstnanců a podporuje pobočky Arvalu ve více než 15 zemích. V roce 2019 poté odešel do Itálie řídit druhou největší pobočku Arvalu, která dnes spravuje přes 240 000 vozidel a zaměstnává přes 1000 lidí. Úspěšně provedl firmu složitým pandemickým obdobím, což dokládá mimo jiné to, že italská pobočka byla poprvé za svou více jak 25 letou historii odměněna cenou Best Arval Country 2021.

Štefan Majtán vystudoval obor Sport management na Karlově Univerzitě v Praze. Ve volném čase se věnuje své manželce a dvěma synům a je také vášnivým golfistou.

Číst dál Zobrazit méně