Výsledky Arvalu

Společnost ARVAL CZ loni vyrostla o 14 procent, s leasingovkou je spokojených 92 procent zákazníků

Data 15 Jan 2024

Arval CZ jako lídr v poskytování operativního leasingu v loňském roce rozšířil svůj financovaný fleet na celkový počet 30 000 vozidel. Celkově došlo k navýšení počtu registrací nových aut o více než polovinu. Významný nárůst zaznamenal Arval v rámci divize Retail, která pokrývá fyzické osoby, živnostníky a malé firmy – loni se objednalo o 84 % více vozidel. Stabilní růst společnosti ukazuje nejen na zvýšený zájem o financování prostřednictvím operativního leasingu, ale i o elektromobilitu jako alternativu ke spalovacím motorům. Zájem o elektrifikované automobily měly hlavně firmy.

V roce 2023 oslavil Arval CZ 20 let svého působení na trhu, za tu dobu si společnost díky velikosti financované flotily a stabilnímu růstu potvrzuje svou vedoucí pozici na trhu. Služby full service operativního leasingu od Arvalu zahrnují nejen pronájem aut, ale i poradenství, zajišťování servisních úkonů nebo řešení pojistných událostí. Devizou společnosti je důsledná péče o zákazníky a flexibilní reakce na nové potřeby trhu. Kromě aut nabízí pro firemní klientelu také operativní leasing na elektrokola. „V roce 2023 se nám podařilo významně překonat předpokládaný růst, a v souvislosti s ním i pozici technologického lídra trhu osobní i firemní mobility. Obzvláště si pak cením vysokého procenta spokojených zákazníků,“ uvedl generální ředitel Aleš Polák.

 

Výsledky Arval

 

Rostl zájem o operativní leasing i o elektromobilitu


Z dat České leasingové a finanční asociace, do které Arval v roce 2023 znovu vstoupil, vyplývá, že celkový objem poskytnutého financování členskými společnostmi překonal za tři čtvrtletí loňského roku 143 miliard korun. Meziročně tak zájem o financování u firem i koncových spotřebitelů vzrostl o 11 %. Na pořizování osobních vozidel členové za 9 měsíců minulého roku poskytli 43 miliard korun, což představuje meziroční růst o 29 %.

Podle výzkumu Arvalu z roku 2023 stoupá i vůle k využívání alternativních typů pohonů. „Z našeho průzkumu Arval Mobility Observatory vyplývá, že 25 % zúčastněných českých společností osobní elektromobily buď již provozuje, nebo se na to v nejbližších třech letech chystá,“ řekl Aleš Polák. To potvrzuje i společný průzkum společností EY a ČLFA, který ukázal, že přes dvě třetiny odpovídajících poskytovatelů leasingu pozorují příklon k elektrifikovaným autům. Operativní leasing představuje pohodlný způsob, jak elektromobily financovat.

„Bateriovým elektromobilům v Arvalu věříme, i proto nastavujeme splátky velmi výhodně pro naše zákazníky, především abychom umožnili přechod na elektromobilitu co nejširší skupině firem i fyzických osob. Tyto specifické podmínky bereme jako náš příspěvek k většímu rozšíření elektromobilů v ČR a větší diverzifikaci naší flotily z pohledu paliv.“, řekl Aleš Polák.

Elektromobily našim zákazníkům nabízíme spolu s odbornými konzultacemi, které jim pomáhají s přechodem od spalovacích motorů k elektrifikovanému fleetu. K elektromobilům a plug-in hybridům nabízíme řadu souvisejících služeb, například wallboxy pro dobíjení doma či ve firmách nebo Arval nabíjecí karty pro dobíjení v síti veřejných dobíjecích stanic,“ doplnil Tomáš Kadeřábek, expert Arvalu na elektromobilitu.

 

Přes 400 dobrovolnických hodin


Zaměstnanci Arval CZ během loňského roku v souladu s firemními závazky strávili čtyři stovky pracovních hodin na různých aktivitách podporujících udržitelnost. Jednou z nich byla spolupráce s projektem Pražská pastvina, který je zaměřen na ochranu pražské přírody prostřednictvím moderního přístupu k tradičním metodám. Další CSR aktivity zahrnovaly sázení stromů, pomoc v Potravinové bance nebo pokračování dlouhodobé podpory organizací Elpida, Sportovní klub Jedličkova ústav a Český červený kříž. V rámci udržitelnosti Arval poskytuje několika subjektům vozidla a daroval také finanční prostředky potřebným.

Číst dál Zobrazit méně