Ales Polak

Aleš Polák - nový generální ředitel

HR 1 Jul 2021

Od 1. 7. 2021 přijal výzvu v podobě funkce nového generálního ředitele Arval CZ Aleš Polák. Pro Arval pracuje již od roku 2010. Osm let strávil v pražské pobočce na pozici Operations Director, odkud se přesunul na 3 roky do Bratislavy na pozici ředitele Arval Regional Center. Vzhledem k tomu, že Arval Regional Center působí napříč mnoha regiony, navštěvoval v rámci této funkce pravidelně i pražskou kancelář společnosti Arval. I díky tomu zůstal v kontaktu se svým staronovým působištěm, což mu nyní ulehčuje start v nové roli. Jeho působení v Bratislavě, během kterého budoval SSC (Shared Services Center), mimo jiné zaznamenalo navýšení počtu zaměstnanců na více než trojnásobek, z 60 na 200 osob. Aleš Polák je tak zvyklý na dynamický růst společnosti, na který naváže a který je očekáván i v následujících letech v Arval Česká republika.

„Ve své nové roli se budu zaměřovat na další upevnění pozice společnosti Arval CZ na českém trhu, rozvoj retailového prodeje a implementace nových produktů operativního leasingu. Nad tím stojí výzva v podobě adaptace společnosti v post-covidové době, její dopad na trh a nové způsoby práce,“ komentuje své nové začátky Aleš Polák.

Předchozí 3 roky působil na pozici generálního ředitele Arval CZ Arnault Leglaye, který během své kariéry řídil hned několik poboček v řadě zemí, od Rumunska přes Brazílii a Chile až po Českou republiku.

Arnault Leglaye opouští divizi Arval po 15 letech a od 1. 8. 2021 nastupuje jako CEO severských zemí ve společnosti BNP Paribas Leasing Solutions, která spadá také do skupiny BNP Paribas Group. Za své předchozí působení nejraději vzpomíná na spolupráci s týmy z celého světa, integraci společnosti Arval-Relsa v Jižní Americe a adaptaci Arval CZ na složité podmínky způsobené covidovou pandemií.  

V nové roli v Norsku ho na poli finančního leasingu čeká rozvoj severského regionu a otevření pobočky ve Finsku.

Číst dál Zobrazit méně