růst

Arval CZ v loňském roce vyrostl o 8,5 procent, rozšířil flotilu na 26 tisíc vozů

Data 6 Feb 2023

Leasingová společnost Arval zaznamenala v loňském roce růst fleetu o 8,5 procent. Zatímco u firemních zákazníku si Arval drží stabilní pozici, výrazný nárůst nových zákazníků zaznamenal v divizi Retail, tedy u fyzických osob, živnostníků a malých firem do desíti zaměstnanců. Zde narostl počet nových zákazníků meziročně o více než 80 procent. Růstový trend dokládá zvyšující se zájem o financování nových vozů operativním leasingem u domácností. Ten představuje u těchto zákazníků podle aktuálních dat České leasingové a finanční asociace celou pětinu veškerého financování leasingovými produkty. 

Arval také výrazně přispívá k dostupnosti nových vozidel, která dealerům docházejí a nejsou k dispozici v některých konfiguracích vůbec. Na konkrétní modely musejí zákazníci čekat i více než rok. „Nedostatek vozů na trhu jsme vyhodnotili a vozidla objednali s téměř ročním předstihem. Proto máme nyní na skladě více než tisíc nových vozů, která můžeme po podpisu smlouvy ihned předat zákazníkům k užívání. Zároveň provozujeme službu Mid-Term rental, což jsou pronájmy s kratší dobou trvání smlouvy, od jednoho měsíce do dvou let. Vozidla z této flotily umíme řidičům poskytnout v případě čekání na vůz v konkrétní výbavě,“ říká generální ředitel Arvalu Aleš Polák.

Arval přibližuje operativní leasing českým řidičům, loni spustil operák na ojetiny

Společnost Arval pokračuje v přibližování operativního leasingu vozů českým řidičům. Těm začala loni v srpnu nabízet také operativní leasing na ojeté vozy. Nabídku pravidelně obměňuje a aktuální nabídka začíná na 4 499,- Kč s DPH. „Operativní leasing ojetých vozidel je dalším prvkem naší nabídky pro zákazníky. Doposud si mohli řidiči tato vozidla buď odkoupit za zůstatkovou cenu, nebo jsme je prodávali dál prostřednictvím našich partnerských autobazarů. Nyní mohou zákazníci využívat tato ojetá vozidla po prvním cyklu operativního leasingu i nadále, výhodou je velmi příznivá cena. Celou dobu provozu byla vozidla v našem vlastnictví, proto máme dokonalý přehled o jejich servisní historii i nájezdu, který je velmi nízký, v průměru do 60 tisíc kilometrů. Jedná se především o zánovní vozy do čtyř let stáří. Zákazníci mají v ceně všechny služby v rámci full-service operativního leasingu jako v případě pronájmu nového auta a ručíme také za náhlou opravu v případě nenadálé události. O tuto naši službu byl v loňském roce velký zájem a nabídku i nadále doplňujeme,“ říká Aleš Polák, generální ředitel Arvalu CZ.

Poptávka po alternativních pohonech roste. Zákazníci zvýšili objednávky elektroaut a hybridů

Výrazný nárůst zaznamenal Arval v poptávce po vozech s elektrifikovanými pohony, tedy hybridech, plug-in hybridech a bateriových elektromobilech. V loňském roce se rozrostla tuzemská flotila Arvalu na téměr 500 vozů. Zájem roste nejvíce mezi firmami, jejichž objednávky se meziročně zvýšily o 223 %. Nárůst o 77 % pak zaznamenal segment fyzických osob, malých firem a živnostníků. „Zájem Čechů o elektromobilitu obecně roste, letos poprvé překročil dvě procenta podíl registrací nových bateriových elektromobilů na celém trhu. V Arvalu tomuto segmentu velmi věříme a našim zákazníkům tato vozidla nabízíme spolu s odbornými konzultacemi, které jim pomáhají s přechodem od spalovacích motorů k elektrifikovanému fleetu. K elektromobilům a plug-in hybridům nabízíme řadu souvisejících služeb, například wallboxy do domácností a firem či jednotnou nabíjecí kartu, se kterou lze ve 22 zemích EU. Firmám jsme také začali nabízet alternativní způsoby dopravy zaměstnanců, spustili jsme například program pronájmu elektrokol. Do roku 2025 bychom chtěli zvýšit podíl elektromobilů na objednávkách české pobočky Arvalu na osm procent. K tomu máme vykročeno velmi dobře, neboť jsme za loňský rok byli největším poskytovatelem elektroaut na operativní leasing na našem trhu,“ konstatuje konzultant Tomáš Kadeřábek.

Český zástupce Arvalu v nejvyšším vedení společnosti

V loňském roce zaznamenala česká pobočka Arvalu výrazný úspěch. Její zakladatel Štefan Majtán se stal členem nejužšího vedení společnosti ve Francii. Muž, který stál u počátků českého a slovenského zastoupení firmy nyní určuje podobu předního hráče na poli operativního leasingu v Evropě, který provozuje ve 30 zemích více než 1,5 milionu vozů.

Arval zlepšil dostupnost servisů a rozšířil partnerskou síť

V rámci komplexních služeb Arval přinesl v loňském roce zákazníkům zlepšení dostupnosti servisu vozidel prostřednictvím platformy Arval Servis Online. Přes tu se mohou zákazníci objednávat na pravidelné prohlídky či opravy online. Zároveň také rozšířil servisní síť o špičková nezávislá pracoviště, což přinese zákazníkům více možností pro řešení jakýchkoli situací s jejich vozidly. „V loňském roce jsme rozšířili naši servisní síť. Servisům, které splní naše požadavky na kvalitu, udílíme speciální certifikát a zahrnujeme je do naší servisní sítě. Naši zákazníci mají díky tomu vyšší dostupnost servisu v blízkosti svého bydliště či zaměstnání,“ vysvětluje Vilém Mandlík, technický ředitel Arval CZ.

Arval letos oslaví 20 let na českém trhu. Chystá speciální akce i nové produkty

Společnost Arval v letošním roce oslaví 20 let své existence na českém trhu. I nadále chce být technologickým leaderem osobní i firemní mobility v Česku. V letošním roce chystá nové produkty spojené s operativním leasingem, speciální akce na podporu elektromobility i nové technologické produkty pro správu vozových parků.

Číst dál Zobrazit méně