CSR

ARVAL CZ pomáhá

CSR 10 Jan 2023

V Arval CZ pomáhal v průběhu celého roku, tedy nejen o čase Vánočním. V konání a podpoře dobrých věcí bude pokračovat i v roce novém, a to jak formou stávající spolupráce s organizacemi, tak i podporou nových spolků. Za rok 2022 Arval spolupracoval s několika organizacemi – nadační fond Život v kufříku, Elpida, Český červený kříž, Sue Ryder, Revenium a v neposlední řadě Lesy ČR.

A jak konkrétně Arval v organizacích pomáhá?

Nadační fond Život v kufříku podporuje Arval poskytnutým autem pro rozvoz kufříků, ale také dobročinnou kasičkou na golfových turnajích, kde se v roce 2022 vybralo více než 30 000 Kč a 55 € k tomu. Nejedná se jen o pomoc finanční, zaměstnanci Arvalu rádi chodí vypomáhat přímo do nadačního fondu balit kufříky pro novorozence. V roce 2021 se konala cesta z Prahy do Ostravy, kde si Arval adoptoval místní porodnici a navštívil ji osobně. K jízdě bylo využito samozřejmě čistě elektrické auto.

Elpidu Arval podporuje také dlouhodobě finančními dary, s nákupem ponožek od babiček, ale i dobrovolnickými hodinami. Ponožky byly v hlavní roli i na Mikulášské akci pro děti zaměstnanců Arvalu. Zde se setkala nejmladší a nejstarší generace a děti s nadšením sledovaly, jak se pletou ponožky a jak si na své vlastní ponožky vyšít své iniciály nebo nějaký doplněk. Propojování generací podporuje rozvoj a spojování lidí. V roce 2022 byla díky daru od Arvalu vybavena jedna učebna v Elpidě nábytkem a dalšími pomůckami.

Rok 2022 s sebou přinesl i automatickou pomoc Ukrajině, jedná se o podporu materiální, finanční, ale i personální ve smyslu otevřených pracovních míst.

V červnu se konal hromadný dobrovolnický den v obci Třešť. Setkalo se 60 zaměstnanců a rozdělili mezi sebe mnoho rozmanitých úkolů od čištění areálu koupaliště přes natírání plotu a hrabání trávy, až po sázení záhonů. Z podobných aktivit se vždy stane velmi příjemný teambuilding.

Červeném kříži působí aktivně jeden ze zaměstnanců Arvalu a i zde Arval pomáhá jak finančně, tak materiálně, k Vánocům poslal Arval několik bobů pro děti do dětských domovů prostřednictvím Oblastního spolku Českého červeného kříže Praha 1.

Do pomoci Sue Ryder se zapojují sportovně založení zaměstnanci Arvalu, kteří každý rok hrají fotbal pro dobrou věc.

I klasická věc jako dárky pro partnery a klienty je chápána jako příležitost pro podporu dobré věci. Daří se to díky spolku Revenium, který zaměstnává zdravotně znevýhodněné a postižené osoby a také podporuje lokální výrobu.

Za rok 2022 zasadili zaměstnanci Arvalu v Kbelském lesoparku v Letňanech pod dohledem lesníků z organizace Lesy Hl. města Prahy za jedno odpoledne neuvěřitelných 2 000 stromů. V roce 2023 bude Arval sázení opakovat a cílem je samozřejmě překonat stanovenou metu.

Číst dál Zobrazit méně