Header brand_mazda

Mazda

Operativní leasing - Mazda

Historie značky

Mazda Motor Corporation byla založena japonským výrobcem automobilů, která síldlí v Hirošimě roku 1920 a automobily pak vyrábí od roku 1931. Původně se značka orientovala na výrobu náhražky korku, později se zaměřila na výrobu nářadí. Svůj první motorový vůz představila v roce 1931 pod označením Mazda GO a jednalo se o tříkolový přepravní prostředek. Prvními osobními automobily byly pak Mazda R360 a Mazda Carol - obě představeny v 60. letech. 
Přelomovým byl pro automobilku především rok 1967, kdy představila vůz Cosmo s rotačním motorem. Tyto motory vyrábí dodnes, uplatňují se například v modelu RX-8 Hydrogen RE, který je zároveň první vůz na světě s rotačním motorem poháněným vodíkem. Ikonickým se stal roadster MX-5, jehož bylo vyrobeno více než milion vozů. Velkého sportovního úspěchu se Mazda dočkala roku 1991, kdy konečně vyhrála jako 1. japonská automobilka závod v Le Mans. Nedávno vyvinuté revoluční motory SKY­ACTIVE-X kombinují výhody vysokootáčkové zážehového motoru s výhodami vznětové jednotky.

Společnost Arval nabízí operativní leasing na auta značky Mazda stejně tak jako na všechny značky, na které si jen vzpomenete. Pokud nenajdete na našem webu nabídku aut, která by vás zaujala, stačí nás kontaktovat, ať už přes kontaktní formulář nebo telefonicky a my vám rádi připravíme nabídku přímo na míru.

Zjistěte jaké speciální nabídky máme pro vás připravené přímo zde  

Operativní leasing - Mazda

Historie značky


Mazda Motor Corporation byla založena japonským výrobcem automobilů, která síldlí v Hirošimě roku 1920 a automobily pak vyrábí od roku 1931. Původně se značka orientovala …

Číst dál