Arval results 2021

ROK 2021: ZNAMENITÝ VÝKON ARVALU

Z korporátu 11 Feb 2022

-   1 469 753 PRONAJATÝCH VOZIDEL, +6,4 %* RŮST

-   +15 % OBJEDNÁVEK NOVÝCH VOZIDEL oproti 2019 (OBDOBÍ PŘED COVIDEM)

-   ARVAL NAVZDORY PANDEMII A SOUČASNÉ SITUACI V AUTOMOBILOVÉM SEKTORU NADÁLE PŘEKONÁVÁ TRH

-   HLAVNÍ ÚSPĚCHY STRATEGICKÉHO PLÁNU ARVAL BEYOND V PRVNÍM ROCE

-   UZAVŘENY DŮLEŽITÉ SMLOUVY O PARTNERSTVÍ

-   EXPANZE DO 3 DALŠÍCH ZEMÍ PROSTŘEDNICTVÍM ELEMENT-ARVAL GLOBAL ALLIANCE

Arval se nadále specializuje na full-service operativní leasing vozidel a nová udržitelná řešení mobility. Díky kvalitě zákaznicky orientovaného přístupu a vizionářskému a robustnímu strategickému plánu Arval Beyond i v roce 2021 Arval ve srovnání se zbytkem trhu exceloval. Byl dosažen vynikající výkon i s ohledem na výzvy spojené s pandemií a náročným celkovým kontextem v automobilovém sektoru.

V roce 2021 vzrostl pronajatý vozový park společnosti Arval ve srovnání s rokem 2020 o 6,4 %*, konkrétně na 1 469 753 vozidel.  Objednávky nových vozidel vzrostly oproti předcovidovému období o 15 %, což odráží silnou poptávku zákazníků.  Vozové parky financované korporátními klienty činily v roce 2021 celkem 1 032 065 vozidel. Retail vzrostl o 11 %, přičemž operativní leasing pro soukromé osoby vzrostl o 24 %. Segment střednědobého pronájmu vzrostl o 20 %. Transformace související s řešeními mobility a udržitelnosti, zahájená strategickým plánem Arval Beyond, začala přinášet ovoce: počet smluv o pronájmu jízdních kol vzrostl o 54 %, počet uživatelů MaaS se zvýšil desetinásobně, počet pronajatých měsíců se střednědobým leasingem Arval vzrostl o 34 % a 30 % nových objednávek společnosti Arval se týkalo elektrifikovaných vozidel.

7 500 zaměstnanců společnosti Arval poskytuje služby více než 300 000 zákazníkům ve 30 zemích.

 

To nejlepší z roku 2021

V průběhu roku 2021 uvedla společnost do praxe strategický plán Arval Beyond s řadou úspěchů v souladu s ambicí stát se lídrem v oblasti udržitelné mobility. U každé ze čtyř pilířů Arval Beyond bylo dosaženo značného pokroku:

  • 360° Mobility: Mobilita jako služba byla zřízena ve čtyřech zemích s již více než 3 000 uživateli aplikace Arval Mobility App v Nizozemsku. Kromě toho byla spuštěna služba Arval Mobility Consulting na podporu zákazníků při jejich energetické transformaci, stejně jako Arval Mobility Hub pro integraci řešení mobility. Leasing elektrokol je nyní v provozu v 10 zemích, přičemž v několika zemích byly podepsány skvělé dohody se zákazníky Arvalu (+54 % pronajatých kol ve srovnání s loňským rokem). Zkouška autonomní kyvadlové dopravy byla ve Francii prodloužena.
  • Connected: Propojený vozový park společnosti Arval nyní zahrnuje přibližně 400 000 vozidel, což z ní činí jednoho ze tří předních evropských hráčů v této oblasti.
  • Arval Inside: Partnerství společnosti Arval získala v roce 2021 další dynamiku. Kromě stávajících smluv s bankami (CaixaBank ve Španělsku a Portugalsku, UniCredit Bank Austria, Erste Bank na Slovensku atd.) společnost nadále spolupracuje s automobilovými hráči v rámci mezinárodních partnerství (Hyundai, Kia, Honda, Sixt, Astara, Emil Frey France, MG a Volvo Cars).

Kromě toho společnost Arval ve spolupráci se svým historickým partnerem, společností Element, rozšířila své geografické pokrytí o tři další pobaltské země: Lotyšsko, Litvu a Estonsko. 

  • Good for you, Good for all: Aby společnost Arval poskytla svým klientům ještě lepší podporu při jejich energetické transformaci, navýšila svůj cíl pro rok 2025: pronajmout 700 000 elektrifikovaných vozidel, což představuje 35 % z celkového pronajatého vozového parku společnosti Arval.

V roce 2021 společnost Arval navrhla a realizovala svou novou a ambiciózní globální strategii také v oblasti CSR. V důsledku toho byl od června 2021 za každé elektrifikované vozidlo pronajaté Arvalem vysazen jeden strom: první mezinárodní projekt společnosti v oblasti biodiverzity. Ke konci roku 2021 bylo vysazeno 71 000 stromů.

"Náš nový strategický plán jsme vyvinuli před zdravotní krizí s průkopnickými a vizionářskými ambicemi z hlediska energetické transformace, mobility a partnerství. Rok 2021 byl rokem konsolidace. Našim klientům jsme poskytli maximální možnou podporu, abychom jim pomohli vypořádat se se zdravotní krizí a v poslední době i s nedostatkem vozidel, a vykázali jsme tak neuvěřitelné výsledky naší činnosti. Celkově vzato byl rok 2021 úžasným rokem," komentuje Alain van Groenendael, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Arval.

 

Výzvy a cíle pro rok 2022

Rok 2022 bude předzvěstí transformace sektoru mobility v měnícím se prostředí. V této souvislosti může Arval čerpat ze svých pevných základů s podporou BNP Paribas Group v kombinaci s její agilitou. Výkon dosažený v roce 2021 s pozoruhodným organickým růstem navzdory náročnému prostředí je jasným důkazem odolnosti a schopností.

V roce 2022 bude Arval i nadále podporovat své zákazníky:

  • specifické poradenské služby "The Journey Goes On", které pomáhají zákazníkům s plánováním a hledáním nejvhodnějších udržitelných řešení s ohledem na současnou situaci v automobilovém sektoru,
  • strategická partnerství k zajištění komplexních nabídek: s nejmodernější platformou pro sdílení vozidel, která byla spuštěna na začátku roku se start-upem pro mobilitu Ridecell, a jedinečnou spoluprací s Jaguar Land Rover Automotive PLC na řešeních financování mobility
  • propojené služby, které pomáhají klientům optimalizovat využívání vozových parků, zvyšovat bezpečnost a urychlit jejich energetickou transformaci vývojem řady inovativních a diferenciačních nabídek.
  • rozšířený geografický dosah Element-Arval Global Alliance a jedinečná hodnotová nabídka pro mezinárodní klienty společnosti Arval.

"Rok 2022 bude velmi dynamickým rokem pro Arval a pro sektor mobility obecně. Arval zůstane v kurzu a soustředí se na své cíle: máme robustní a efektivní plán, máme pevný základ s velmi spokojenými klienty a silnou důvěrou v naši budoucnost," uzavírá Alain van Groenendael.

*Tempo růstu na konci období 2020–2021 na srovnatelném základě.

 

 

Číst dál Zobrazit méně