Arval akvizuje GE Capital Fleet Services

Arval akvizuje GE Capital Fleet Services

Monday, June 29, 2015

Arval podepsal předběžnou smlouvu o koupi GE Capital Fleet Services v Evropě

 

BNP Paribas dnes oznámila, že Arval podepsal se společností GE Capital memorandum o vzájemné dohodě týkající případné akvizice jejích evropských aktivit v oblasti řízení vozových parků.

 

Do rozsahu této akvizice spadá více než 160 000 vozidel ve dvanácti evropských zemích, přičemž více než 3/4 z nich připadají na Francii, Německo a Spojené království; v 1. čtvrtletí 2015 dosáhla hodnota vozidel €2,4 miliard. Tato transakce významně posílí postavení společnosti Arval na trhu, takže v Evropě zaujme vedoucí pozici a v celém světě dosáhne počet vozidel cca. 900 000.

 

Tato dohoda je součástí globální transakce, podle které společnost Element Financial Corporation, partner Arvalu v Severní Americe, souhlasila s koupí podnikatelských aktivit GE Capital Fleet Services ve Spojených Státech, Mexiku, Austrálii a Novém Zélandu. Na základě těchto obchodních transakcí Arval a Element Financial významně posílí dosah svého spojenectví, tzv. Element-Arval Global Alliance, a stanou se globálním lídrem s více než 3 miliony vozidel ve zhruba 40 zemích.

 

Thierry Laborde, zástupce provozního ředitele BNP Paribas a vedoucí odboru domácích trhů, prohlásil: „V případě BNP Paribas Group tato akvizice zlepší prosazování našeho podnikání v oblasti řízení vozových parku na evropských trzích. Kromě toho tato transakce ilustruje aktivní strategii Skupiny, jejímž cílem je posilování vedoucího postavení v oblasti specializovaných aktivit v Evropě.“

 

Philippe Bismut, generální ředitel Arval, zdůraznil: „Arval se stane globálním lídrem v oblasti full service leasingu v Evropě a jsem přesvědčen, že naši klienti budou mít velký užitek z našeho geografického pokrytí, odbornosti a rozsahu. Jsme zároveň nadšeni z této nové spolupráce se společností Element Financial a hluboce přesvědčeni, že přinese hodnotu obou partnerům.“

 

Dokončení této transakce je naplánováno na 4. čtvrtletí 2015 za předpokladu, že bude vyhotovena závěrečná dokumentace po konzultacích s podnikovou radou a že budou získána nezbytná schválení ze strany regulačních orgánů. Předpokládá se, že transakce bude mít pouze malý dopad na poměr kmenového kapitálu Tier 1 Skupiny, který bude částečně kompenzován nedávným prodejem podílu ve společnosti Klepierre.

Tags: 

Press Contact

Lenka Vlčková, Marketing Manager ARVAL CZ
Phone 
261109011