Vozový park pro malé a středně velké firmy v oboru IT

Vozový park pro malé a středně velké firmy v oboru IT

IT společnosti, které se zaměřují především na výjezdy za klienty musí dost často řešit svůj vlastní vozový park. Pořízení aut, správa nákladů na provoz, servis, údržba, evidence jízd, spotřeba… a další kroky, papírování a procesy, které vás okrádají o čas a přidávají starosti. Řešením je však fleet management!

Fleet management, tedy správa vozového parku, je trendem posledních let a je čím dál tím víc společností, které si uvědomují, že fleet management je strategická a důležitá činnost, která vyžaduje pečlivé plány a řízení. A není jednodušší, kdyby tohle všechno dělal někdo za vás? Navíc s pomocí moderních technologií, takže vám by prakticky odpadla veškerá starost?


Pořízení vlastních vozů je pro podnikatele zátěž

Představme si střední podnikání v oboru IT, kde se vozový park vztahuje k servisním vozidlům, které denně vyjíždí za klienty kvůli nejrůznějším opravám apod. Je zřejmé, že požadavky na takový vůz budou odlišné než požadavky manažerů, které zajímají vozy střední a vyšší střední třídy. Flotila aut může být menší, například od 5 do 20 vozů. A teď přichází nákup auta…


Pořizovací cena nesmí být hlavním kritériem

Každý chce ušetřit. Největším problémem však je, že firmy volí špatnou cestu. Při nákupu flotily aut se řídí především pořizovací cenou, která by však neměla být hlavním kritériem. Nízká cena se totiž nerovná dlouhodobým úsporám. Velkou důležitost přikládejte také zůstatkové, respektive prodejní ceně auta. Tento fakt si však firmy uvědomují až ve chvíli, kdy se snaží již používané auto prodat a zjišťují, že auto s nízkou pořizovací cenou ztratilo rapidně na své hodnotě, zatímco u dražšího auta tomu mohlo být naopak.


Nezapomeňte sledovat TCO!

Pod zkratkou TCO se ukrývá anglický název Total cost of operation, který můžeme volně přeložit jako celkové náklady spojené s údržbou. Spadá sem například pojištění auta, cena pohonných hmot a jejich spotřeba, či cena náhradních dílů. Pokud tedy plánujete nákup nových vozů, je nutné mít spočítané, jakou část financí vám spolknou právě TCO.


Důležitou roli hraje i lidský faktor

Řekli jsme si, že je důležité přemýšlet nad prodejní cenou auta a TCO. Dalším faktorem, který může výrazně ovlivnit provoz flotily firemních aut je také lidský faktor, tedy řidiči vašich vozů. Neefektivní jízda, velká spotřeba pohonných hmot a nákup dražších palivových hmot, neopatrné řízení a s ním spojená nehodovost… to všechno se na nákladech na správu vozového parku může velmi silně podepsat. Je tedy vhodné mít nad svými řidiči a jejich jízdou přehled.

A řešením pro všechny tyto faktory může být operativní leasing a  outsourcing správy vozového parku. V rámci jedné služby si tak můžete velmi jednoduše ušetřit peníze, svůj čas i energii. Společnost ARVAL CZ se totiž o celou správu i pořízení vozů postará za vás. Zcela samozřejmě obstaráváme komunikaci s prodejci, finančním úřadem, pojišťovnou, pneu servisy, dodavateli čelního skla, opraváři karoserií apod. Vy se tedy nemusíte opravdu o nic starat. Platíte jednotnou cenu, kterou již znáte předem a nic víc. Starosti vám nepřibudou ani v případě skončení pronájmu. Jednoduše dostanete vůz nový.

 

Chcete znát předběžnou kalkulaci vašeho nového vozového parku?
Vyplňte náš poptávkový formulář!