Úspěšný rok 2019

Úspěšný rok 2019

Pondělí, Únor 10, 2020

 

2019: DALŠÍ ROK DYNAMICKÉHO RŮSTU ARVALU

 

 

  • +9.1% RŮST VOZOVÉHO PARKU, PŘEKONÁNÍ TRŽNÍCH CÍLŮ
  • DVOJCIFERNÝ RŮST VE VĚTŠINĚ ZEMÍ
  • iNTENZIVNÍ RŮST V RETAILU
  • využití ELEKTRICKÝCH VOZIDEL, POKLES PODÍLU DIESELOVÝCH AUT V CELÉM VOZOVÉM PARKU
  • KLíČOVÝ ROK 2020 s novým strategickým plánem Arval beyond

 

2019, další rok intenzivního růstu společnosti Arval

 

Arval je specialistou na operativní leasing vozidel včetně full service a nových řešení mobility. Díky kvalitním službám, které poskytlo více než 7 000 zaměstnanců v 29 zemích, překonala v roce 2019 společnost Arval plánované tržní cíle a je jednou z nejrychleji rostoucích leasingových společností na světě. Rok 2019 vytvořil pro společnost podmínky k růstu a tak Arval zintenzivnil podíly na trhu: Je celkově vedoucím hráčem v zemích, kde působí.  

 

V roce 2019 vozový park společnosti Arval vzrostl celkem o 9,1%a dosáhl 1 298 404 vozidel. Počet objednaných vozidel se meziročně zvýšil o 8% na celkem 380 982 vozidel. Počet prodaných smluvních vozidel se meziročně zvýšil o 6% na 269 830. Většina zemí působnosti Arvalu dosáhla dvojciferného růstu flotily: + 20,8% severské země, + 19,3%, střední Evropa, + 16,2%, Benelux a jižní Evropa. Největší země společnosti Arval z hlediska flotily (Francie, Velká Británie, Španělsko a Itálie) zaznamenaly růst o + 7,3%.

 

Pokud jde o klientské segmenty, loni firma Arval dosáhla růstu ve všech z nich, + 7% v segmentu Corporate & Public a + 25% u flotily střednědobého leasingu Mid-Term Rental. V roce 2019 vykázala retailová flotila velmi silný růst (+ 14% proti 2018). V jeho rámci se vozový park privátního leasingu zvýšil o + 42% proti 2018, čímž se uzavřel rok s téměř 300 000 vozy.   

 

V rámci rychle se rozvíjejícího odvětví a v souladu se svým závazkem v oblasti CSR, se společnost Arval v roce 2019 posunula o krok vpřed směrem k energetickému přechodu sedvěma hlavními trendy: Poklesem podílu dieselových motorů ve flotile na 75% a zrychlením využití elektrických vozidel. Již čtvrtým rokem v řadě byla firma Arval oceněna zlatou cenou v programu CSV EcoVadis, což ji řadí mezi 2% nejlepších společností v oboru „Pronájem a leasing motorových vozidel“. Tento vynikající výkon potvrzuje úspěch Arvalu v jeho každodenním poslání: Nabídnout lidem možnost mít pozitivní vliv na společnost, komunitu a snahu zachovat naši planetu.

 

Přehled významných událostí v roce 2019

 

V roce 2019 oslavila společnost Arval 30. výročí založení. S příchodem nového předsedy a generálního ředitele Alaina Van Groenendaela byl rok 2019 rokem dokončení dřívějších plánů a dynamickou přípravou na budoucnost.  

V reakci na způsoby, jak se obchodní doprava rychle mění, se dřívější Corporate Vehicle Observatory stalo v roce 2019 programem Arval Mobility Observatory, aby poskytlo nezávislé průzkumy zaměřené na pochopení a předvídání změn ve světě mobility. Tím, že se v loňském roce firma Arval připojila k partnerství MaaS (Mobility-as-a-Service) Alliance, znovu potvrdila svou ochotu budovat integrovaná řešení mobility spolu s partnery. Arval také otevřel 4 „střediska“, která slouží jako testovací laboratoře pro důležitá témata: Propojená auta, Energetický přechod, Mobilita a Autonomní auta.  

 

A konečně, což je ještě důležitější, společnost Arval změnila svůj slogan na „For the many journeys in life“ (Pro mnoho cest v životě). Je to způsob, jak ukázat, že její role přesahuje leasing automobilů, zahrnuje nové prostředky mobility a odpovídá na nové výzvy rychle se měnícího odvětví.

 

Na cestě do roku 2020, klíčového roku pro společnost Arval

 

V roce 2020 se zaměříme na vytvoření základu pro Arval Beyond, budoucího strategického plánu společnosti Arval, díky němuž bude společnost připravena dosahovat trvalého růstu ve všech oblastech své působnosti.

 

Společnost Arval představí svou novou strategii, Arval Beyond, při příležitosti mezinárodní tiskové konference v Houtenu (Nizozemsko) ve čtvrtek 26. března 2020.

 

2020: Další inovace

 

Společnost Arval využívá více než kdy jindy svého programu SMaRT (Sustainable Mobility and Responsibility Targets) k podpoře svých klientů při řízení jejich energetického přechodu. Elektrická vozidla jsou klíčovou součástí této metodiky, protože v mnoha případech nabízejí relevantní alternativu k tradičnímu řešení mobility. V tomto ohledu má společnost Arval do roku 2020 opravdu silné ambice: Pokud se jedná o registraci EV dosáhnout růstu rovnající se dvojnásobnému tempu trhu. Kromě EV je Arval přesvědčen, že jsou relevantní nové možnosti mobility: Nejen sdílení automobilů, sdílení jízdních kol, sdílení jízd, ale také autonomní kyvadlová doprava - nejnovější inovace společnosti Arval nedávno představená pobočkou Arval France.    

 

2020: posílení geografické přítomnosti

 

Začátkem ledna otevřela společnost Arval své kanceláře v Kolumbii, čímž posílila svou přítomnost v rychle se rozvíjejícím regionu LATAM. Rok 2020 je také 25. výročím globální aliance Element-Arval, nejdelší strategické aliance v odvětví správy vozového parku. Globální aliance Element-Arval je světovým lídrem v oblasti správy vozového parku. V současnosti spravuje více než 3 miliony vozidel ve více než 50 zemích po celém světě, v Severní Americe, Latinské Americe, EMEA a Asii a Tichomoří.  

 

"Po roce, kdy jsem se stal předsedou a generálním ředitelem, jsem velmi hrdý na to, že jsem za společnost Arval mohl představit tak skvělé výsledky. Díky angažovanosti našich zaměstnanců je Arval připraven ke změnám a přizpůsobení se vyvíjejícím se potřebám svých zákazníků, založeným zejména na mobilitě. Máme před sebou zajímavé období: Společnost Arval bude doprovázet své klienty na všech jejich cestách, samozřejmě, ale nejenom auty. Budu velmi rád, že se s vámi budu moci podělit o náš nový strategický plán, Arval Beyond, 26. března 2020,“ prohlašuje Alain Van Groenendael, předseda představenstva a generální ředitel Arval.

 

O společnosti Arval:

Společnost Arval se specializuje na leasing vozidel včetně plného servisu a nových řešení mobility. Ke konci prosince 2019 pronajímala 1,3 milionu vozidel na celém světě. Více než 7 000 zaměstnanců společnosti Arval ve 30 zemích světa nabízí každý den flexibilní řešení pro zajištění bezproblémového a udržitelného cestování pro své zákazníky, od velkých mezinárodních společností po menší firmy a individuální klienty. Společnost Arval je zakládajícím členem globální aliance Element-Arval, světového lídra v oblasti správy vozového parku, se 3 miliony vozidel v 50 zemích. Společnost Arval byla založena v roce 1989 a je plně ve vlastnictví BNP Paribas. V rámci Skupiny je Arval je součástí divize Retail Banking & Services. V České republice Arval působí od roku 2003 a s více než 22 000 vozidly ve fleetu patří mezi leadry na trhu.

Press Contact

Petr Dospiva, Head of Product and Marketing ARVAL CZ
Telefon 
261109011