JAKÁ JE BUDOUCNOST DIESELU VE FIREMNÍCH VOZOVÝCH PARCÍCH?

SPOLEČNOST ARVAL PŘIPRAVUJE SVÉ KLIENTY NA ENERGETICKÝ PŘEROD, ZAČALA ZVEŘEJNĚNÍM „WHITE PAPERU“

Arval, přední světová společnost působící v oblasti leasingových služeb vozidel, sdílí svůj odborný názor na používání dieselu ve vozových parcích. Společnost Arval je připravena poskytnout svým zákazníkům podporu při významném přechodu k používání energetického mixu šetrnějšího k životnímu prostředí. V krátkodobém hledisku je diesel pro tento přechod nezbytný, v současné době se používá u dvou třetin registrovaných osobních aut a lehkých užitkových vozidel ve vozových parcích v celé Evropě.

 

Nové možnosti v kontextu alternativních zdrojů energie

V rámci konference o klimatických změnách 2017 Bonn Conference on Climate Change (COP 23) se společnost Arval rozhodla vyjádřit svůj odborný názor na problematiku probíhajících změn v používání dieselu v dokumentu „White Paper“. V kontextu politického dění Arval vytvořil tento dokument, aby vyjasnil současný stav používání dieselu v Evropě, a také proto, aby podal přehled možných alternativ.

 

Společnost Arval je přesvědčena, že z krátkodobého hlediska diesel bude stále velmi důležitým pro snižování emisí CO2, což výrobcům poskytne čas nutný k realizaci nezbytných investic do výroby alternativních a cenově dostupných vozidel. Orgány veřejné správy budou mít dostatek času k tomu, aby rozvinuly nezbytnou infrastrukturu. Benzínová a hybridní vozidla budou také hrát významnou roli při očekávání širší dostupnosti plně elektrických vozidel.

 

“Bylo pro nás důležité, abychom si udělali určitou inventuru jednotlivých způsobů využívání energie, protože svět prochází v této oblasti nebývalou změnou“ vysvětluje Phillipe Bismut, generální ředitel společnosti Arval. „Tento přístup je přínosný v tom, že pomůže našim klientům najít vhodnější řešení, ale také proto, že přináší globálnější způsob uvažování o mobilitě zítřka.“

 

Přístupem společnosti Arval je tedy to, aby usnadnila svým klientům přechod na ekologické energie pomocí přizpůsobení jejích procesů neustále se měnícím předpisům. V tomto smyslu Arval upravil způsob výpočtu ukazatele TCO, včetně nových segmentů řidičů, modelů řízení a lokalizačních modelů..  

 

Zde si můžete stáhnout bílou knihu: ”Pročistit vzduch ohledně dieselu