Home > JAKÁ JE BUDOUCNOST DIESELU VE FIREMNÍCH VOZOVÝCH PARCÍCH?

JAKÁ JE BUDOUCNOST DIESELU VE FIREMNÍCH VOZOVÝCH PARCÍCH?

SPOLEČNOST ARVAL PŘIPRAVUJE SVÉ KLIENTY NA ENERGETICKÝ PŘEROD, ZAČALA ZVEŘEJNĚNÍM „WHITE PAPERU“

Arval, přední světová společnost působící v oblasti leasingových služeb vozidel, sdílí svůj odborný názor na používání dieselu ve vozových parcích. Společnost Arval je připravena poskytnout svým zákazníkům podporu při významném přechodu k používání energetického mixu šetrnějšího k životnímu prostředí. V krátkodobém hledisku je diesel pro tento přechod nezbytný, v současné době se používá u dvou třetin registrovaných osobních aut a lehkých užitkových vozidel ve vozových parcích v celé Evropě.

 

Nové možnosti v kontextu alternativních zdrojů energie

V rámci konference o klimatických změnách 2017 Bonn Conference on Climate Change (COP 23) se společnost Arval rozhodla vyjádřit svůj odborný názor na problematiku probíhajících změn v používání dieselu v dokumentu „White Paper“. V kontextu politického dění Arval vytvořil tento dokument, aby vyjasnil současný stav používání dieselu v Evropě, a také proto, aby podal přehled možných alternativ.

 

Společnost Arval je přesvědčena, že z krátkodobého hlediska diesel bude stále velmi důležitým pro snižování emisí CO2, což výrobcům poskytne čas nutný k realizaci nezbytných investic do výroby alternativních a cenově dostupných vozidel. Orgány veřejné správy budou mít dostatek času k tomu, aby rozvinuly nezbytnou infrastrukturu. Benzínová a hybridní vozidla budou také hrát významnou roli při očekávání širší dostupnosti plně elektrických vozidel.

 

“Bylo pro nás důležité, abychom si udělali určitou inventuru jednotlivých způsobů využívání energie, protože svět prochází v této oblasti nebývalou změnou“ vysvětluje Phillipe Bismut, generální ředitel společnosti Arval. „Tento přístup je přínosný v tom, že pomůže našim klientům najít vhodnější řešení, ale také proto, že přináší globálnější způsob uvažování o mobilitě zítřka.“

 

Přístupem společnosti Arval je tedy to, aby usnadnila svým klientům přechod na ekologické energie pomocí přizpůsobení jejích procesů neustále se měnícím předpisům. V tomto smyslu Arval upravil způsob výpočtu ukazatele TCO, včetně nových segmentů řidičů, modelů řízení a lokalizačních modelů..  

 

Zde si můžete stáhnout bílou knihu: ”Pročistit vzduch ohledně dieselu