Arval slaví 15 let na trhu

Arval je na trhu již 15 let a trvale roste. Jeho flotila čítá 20 tisíc vozů

Přední poskytovatel operativního leasingu, společnost Arval, slaví v letošním roce 15leté výročí působnosti na českém trhu. Za celou dobu firma neustále roste, díky čemuž současně dosáhla významného milníku 20 tisíc vozidel pronajímaných formou operativního leasingu. Arval je dvojkou tuzemského trhu, přičemž dnešní objem fleetu je oproti roku 2011 dvojnásobný.

 

Jedna z největších tuzemských leasingových společností Arval CZ působí na trhu již 15 let. Současně s tímto výročím se pojí dosažení další významné mety. V letošním roce totiž překročila hranici 20 000 vozů ve fleetu. „Meziročně jsme co do počtu vozidel pronajímaných formou operativního leasingu rostli skoro o čtvrtinu. Jsme jediný poskytovatel operativního leasingu, který dokázal výrazně růst každý rok,“ uvádí generální ředitel společnosti Gregor Bilik. „Jen pro srovnání – v roce 2005 jsme měli ve správě 1 000 vozidel. V roce 2007 jsme se přehoupli přes 5 000 vozů. V roce 2011 jsme dosáhli na 10 000 aut ve správě a nyní již provozujeme dvojnásobek,“ dodává Gregor Bilik.

 

Růstu pomáhá loajalita klientů, nové produkty a pokračující zájem firem o operativní leasing. Trendem v oboru je rozšíření leasingových služeb pro menší firmy i živnostníky. Na tento segment se firma v posledních letech zaměřuje. „Za naším úspěchem stojí tvrdá práce našeho týmu a vysoká loajalita našich klientů, z nichž někteří s námi letos oslaví patnáctileté výročí spolupráce. Náš tým je kromě kvalitních specialistů a inovátorů plný zkušených matadorů z dob jejího založení,“ podotýká Gregor Bilik. Ve svém oboru firma pravidelně přichází s množstvím nových digitálních produktů a vylepšených služeb pro klienty. Zaměřuje se též na podporu budoucí energetické transformace k využití energetického mixu šetrnějšího k životnímu prostředí.  „V rámci strategie udržitelných vozových parků jsme v loni posílili kromě „chytrých“ řešení správy flotil také nabídku elektrických vozidel a jsme v rámci svých služeb schopni pokrýt celý jejich ekosystém,“ uzavírá Gregor Bilik.